Anasayfa / Kariyer ve İş / Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi AlımıMehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacaktır. Alım için yayınlanan ilan aşağıda yer almaktadır. Üniversitede öğretim görevlisi olmak isteyen takipçilerimiz, ilanı inceleyerek ilgili yerlere başvurularını yapabilirler.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adaylar;
Profesör kadroları daimi statüde olup, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş ve yayın listesi, Doçentlik Belgesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı ekleyerek Rektörlük
Personel Dairesi Başkanlığına;
Doçent kadroları daimi statüde olup, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişleri, Doçentlik Belgesi örneği ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) adet dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına müracaat edeceklerdir.
İlana müracaat edecek adayların ilanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 (onbeş) gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.
Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerdenalınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ İnternet adresinden temin edilebilir.

Birimi; Bölümü; Anabilim Dalı; Unvanı; Derecesi; Adet; Niteliği

Eğitim Fakültesi
İlköğretim; Okulöncesi Eğitimi; Doçent; 1; 1; Doçentliğini Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında almış olmak
Eğitim Bilimleri; Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi; Doçent; 2; 1; Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında doktora yapmış olmak, Doçentliğini Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalında almış olmak

  İşe Alımlarda Kullanılan Yenilikçi Yöntemler

Fen-Edebiyat Fakültesi
Arkeoloji; Klasik Arkeoloji; Profesör; 1; 1; Klasik Arkeoloji alanında çalışmış olmak
Fizik; Atom ve Molekül Fiziği; Doçent; 2; 1; Te -99 m’nin oksidatif stres üzerine etkileri konusunda çalışmış olmak

Veteriner Fakültesi
Klinik Bilimler; Doğum ve Jinekoloji; Profesör; 1; 1; İneklerde meme başı papillomları konusunda çalışmış olmak
Veteriner Hekimliği Temel Bilimler; Biyokimya; Doçent; 1; 1; Hayvan Lipoprotein konusunda doktora yapmış olmak
Klinik Öncesi Bilimler; Farmakoloji ve Toksikoloji; Doçent; 3; 1; Lipozom ampisilin farmakokinetiği konusunda çalışmış olmak
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir