Anasayfa / Kariyer ve İş / Merkez Bankası Eleman Alımı

Merkez Bankası Eleman AlımıMerkez Bankası Eleman Alımı

Merkez Bankası, bilgisayar uzman yardımcısı, denetçi yardımcısı, bilişim teknolojileri denetçi yardımcısı, araştırmacı, koruma ve güvenlik görevlisi alacak.
Banka, sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere alacağı bilgisayar uzman yardımcısı için bilgisayar mühendisliği programlarından mezun ya da bilgisayar mühendisliği programlarında lisansüstü eğitim almış, 30 yaşından büyük olmayanlar için sınav açacak. Sınav Ankara’da 8 Ekim 2011 tarihinde yapılacak. Banka’nın İdare Merkezi Denetim Genel Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere alacağı denetçi yardımcısı sınavına ise 4 yıllık iktisat, işletme, hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bankacılık, finans, iktisat, işletme, muhasebe, uluslararası ticaret, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği bölümlerinde lisans veya yüksek lisans eğitimi almış kişiler katılabilecek. Bilişim teknolojileri denetçi yardımcısı için ise; bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve sistem mühendisliği, yönetim ve bilişim sistemleri bölümlerinde yüksek lisans eğitimi almış olma şartı aranacak. Sınav 1-2 Ekim’de Ankara’da yapılacak. MB, araştırmacı adaylarında da 4 yıllık iktisat, ekonometri, maliye, işletme, finans, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği veya istatistik bölümlerinde lisans veya iktisat, ekonometri, maliye, işletme veya finans alanlarında yüksek lisans eğitimi alma şartı istiyor. Bankanın sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla koruma ve güvenlik memuru alacağı da duyuruldu. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürlüğü de sınavla 5 müfettiş yardımcısı alacak.

Kaynak: Zaman

  Kına işi yapmak gözde meslek olduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Müşteri Can, Çalışan Canan

Tartışılmaz gerçek: İyi elemana sahip olmayan firmanın başarılı olması mümkün değil. İşte bu nedenle şirketler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir