Anasayfa / Emlak Haberleri / Mersin sahillerindeki yazlıklara Rus talebi!

Mersin sahillerindeki yazlıklara Rus talebi!Sinan Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış-Pazarlama Genel Müdürü Adem Yükselgüngör, yaptığı açıklamada, yaklaşık 15 yıl önce girdikleri inşaat sektöründe kısa zamanda önemli başarılar elde ettiklerini söyledi.

Bu kapsamda ilkini 10 yıl önce Mezitli’de inşa etmeye başladıkları Liparis adlı yazlık konutların şu günlerde yerli ve yabancı turistlerin gözde konutları haline geldiğini anlatan Yükselgüngör, müşteri portföylerinde başta Rusya olmak üzere Belçika, Hollanda, İsviçre ve Finlandiya’nın her geçen gün yoğunluk kazanmaya başladığına işaret etti. Yükselgüngör, şöyle devam etti:

”Ruslardan 3-4 yıl öncesine göre neredeyse 2 katına yakın ilgi görüyoruz. Şimdiye kadar çok sayıda Rus halkına ev sattık. Hatta bunların arasında 20’den fazla Rus milletvekili de yer alıyor. Kentimizi Rus halkının daha sık uğradığı mekanlar haline getirmek amacıyla büyük Rus kafilelerine Mersin turu düzenliyoruz. Son olarak ise turumuza katılan Rusya Devlet Başkanı Danışmanı Sergey Nikolayeviç Samaylov’a daire sattık. Artık o da yazları ailesiyle Mersin’e gelecek ve Akdeniz ile buluşacak.”
Üst düzeydeki Rus müşterilerin ülke turizmine önemli katkılar sağlayacağına inandığını dile getiren Yükselgüngör, ”Yabancı turistler, turizmin doruğa ulaştığı Antalya, Ege sahilleri yerine artık daha bakir, deniz, kumu daha güzel olan Doğu Akdeniz’i keşfetmeye başlıyor. Bizim hedefimiz kaliteli turisti çekebilmek. Biz de bunu başarıyoruz, Rus milletvekillerinin ardından Devlet Başkanı’nın danışmanını kentimizde tatil yapacak olması, çalışmalarımızı olumlu yönde etkileyecek” dedi.

Modern yazlıklarda gürültü ve stresten uzak tatil keyfi yaşayan yabancı konukların Mersin’den ve dairelerinden memnun kaldığını anlatan Yükselgüngör, bundan sonraki süreçte de müşteri portföylerine yeni ülkeleri katabilmek için çalışacaklarını kaydetti.

-AKDENİZ OYUNLARI’NIN TURİZME ETKİSİ-

Mersin’in turizm noktasında her geçen gün daha ileriye giden bir yapısı olduğunu ifade eden Yükselgüngör, 2013 Akdeniz Oyunları’nın kente verilmesi sayesinde de turizmde hareketliliğin yaşanmaya başlandığını kaydetti.

Gittikleri birçok ülkede Mersin’in Akdeniz Oyunları ile bilinir hale geldiğini anlatan Yükselgüngör, ”Organizasyon, kentimize verildiğinden beri başta Ruslar olmak üzere bir çok kesimin Mersin’den ev alma girişimi olduğunu gördük. Bundan sonraki süreçte Mersin, bir turizm kenti olacak. Biz de bu süreçte yatırımlarımızı artırarak, daha çok turisti Mersin’den ev sahibi yapmak istiyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Uygun fiyatda Rusya Turları, Kazan turları, Kiev turları, Minsk turları, Yalta turları fiyatlarını öğrenmek için,

    http://www.turrus.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

    Turrus’ a bakmadan tatile çıkmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.