Anasayfa / Şirket Haberleri / Mesa Mesken, Polonya’nın başkenti Varşova’da kendi arsalarında konut inşa ediyor

Mesa Mesken, Polonya’nın başkenti Varşova’da kendi arsalarında konut inşa ediyorTürkiye’de 42 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Mesa Mesken, Polonya’nın başkenti Varşova’da kendi arsalarında konut inşa ediyor.
Mesa Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Can Aynagöz, Varşova’da toplam 60 dönümlük 3 ayrı arazi aldıklarını, buralarda 55 metrekarelik konutlar yapıp satacaklarını söyledi. Varşova’da konut fiyatlarının İstanbul ile aynı olduğunu belirten Aynagöz, “Ancak arsa maliyeti burada konutun yüzde 50’si, Varşova’da yüzde 15’i kadar tutuyor. Polonya’daki yatırımlarımızın tutarı 40 milyon Euro.” dedi. İstanbul Çengelköy’de şirketin yaptığı 3-4 katlı binalarda yer alan 298 konutun 258’i satıldı ve burada yaşam başladı. Çengelköy Mesa’da gazetecilerle bir araya gelen Can Aynagöz, şirketin yeni projeleri hakkında bilgi verdi. Buna göre Çengelköy Mesa’da kalan 40 konut, metrekaresi 6 bin liradan satılıyor. Aynagöz, şirketin devam eden projeleri hakkında şu bilgileri verdi: “Mesa İstanbul Çamlıca’da da 85 dönümlük bir arsa satın aldı ve burada az katlı konutlar inşa edecek. İstanbul Kartal’da E-5 Karayolu kenarı ve Kartal sahilinde yer alan iki ayrı konut projesi sonbaharda satışa çıkacak. Karayolu kenarındaki yüksek binada küçük konutlar yer alacak. Kartal’daki projeler arsa sahipleriyle kat karşılığı anlaşılarak inşa ediliyor. İstanbul Bahçeşehir’deki 4. etaptaki 182 konutluk projede tanıtım yapılmadığı halde bir ayda 60 daire alıcı buldu. Kağıthane’deki ofis projesi ise Ferko şirketi ile ortak yapılıyor. İstanbul Halkalı’daki Temapark Projesi ise 450 dönümlük alanda inşa edilecek. Burada 150 bin metrekarelik fuar alanı da yer alacak.” Fuar için yabancı şirketlerle görüşmelerinin sürdüğünü, birkaç ay içinde birlikte çalışacakları firmanın netleşeceğini ifade eden Aynagöz, Temapark’ta eğlence merkezi dışında AVM ve outlet tipi bir çarşı ile 2 farklı standartta 2 ayrı otel ve konutların yer alacağını söyledi.

  Ferrero Manisada Fabrika Kuracak 200 Kişiye İş İmkanı


Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir