Anasayfa / Şirket Haberleri / Microsoft, Internet Explorer IE6’yı Tamamen Bitirmek İstiyor

Microsoft, Internet Explorer IE6’yı Tamamen Bitirmek İstiyorMicrosoft, Internet Explorer’ın ölüm haritasını çıkardı. 10 yıl önce kullanıcılara sunulan IE6’yı hala azımsanmayacak sayıda insan kullanıyor. Microsoft, dünya haritasında IE kullanıcılarını izleyerek IE6’yı tamamen bitirmek istiyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, 2001 yılında yayınladığı Internet Explorer 6 web tarayıcısını kullananların sayısını azaltmak için yeni bir yöntem buldu. IE6’yı kullanan ülkeleri haritalayan Microsoft, bu yazılımı kullanan ülkeleri oranlarıyla birlikte kullanıcılarla paylaştı.
Bu haritaya göre IE6’yı en az kullanan ülkeler yüzde 0.7 ile İskandimav ülkeleri Finlandiya ve Norveç olurken, Türkiye yüzde 3 seviyelerinde kaldı. Çin ise yüzde 34.5’lik oranıyla IE6’yı daha uzun yıllar boyu kullanacağını gösterdi.

MICROSOFT NEDEN INTERNET EXPLORER 6 KULLANICILARINI BİTİRMEK İSTİYOR

Internet Explorer 6, 2001 yılında yayınlanan bir yazılım. Sonrasında yayınlanan güncelleştirmeler bir yana, artık çok eskide kalan bir web tarayıcısı… O günden bu yana gelişen teknoloji ve yazılım sektörü ile beraber her gün milyonlarca yeni kırma yöntemi geliştiren hacker’lar için IE6’yı kullanan kullanıcıya ulaşmak bir nevi çocuk oyuncağı…

Microsoft, IE6’nın akabinde IE 7 ve 8’i kullanıcılarına sundu; IE 9 için ise son hazırlıklarını yapıyor.

İNSANLAR HALA NEDEN INTERNET EXPLORER 6 KULLANIYOR

Bunun birçok sebebi var elbette. Eskiyen bilgisayarlarındaki yazılımları güncelleştirmeyen insanlar bir yana, bazı şirketlerde çalışan kullanıcılar mecburen kendilerine sunulan IE6’lı bilgisayarları kullanıyor. Bir kısım daha yeni bir IE olduğundan habersizken, diğer bir kısım ise yeni yazılımlardan uzak durup nostalji yapmayı seviyor.

Hürriyet

  Mobilyacı Doğtaş, köfteci oluyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir