Anasayfa / Şirket Haberleri / Microsoft Yahoo’yu Satın Alacak

Microsoft Yahoo’yu Satın AlacakMicrosoft Yahoo’yu Satın Alacak

Bilişim devi Microsoft, yaklaşık 18 milyar dolar değerindeki internet şirketi Yahoo’yu satın almak için yeni bir teklif vermeyi planlıyor
Yahoo’yu 2008 yılında da satın almayı deneyen, ancak başarısız olan Microsoft’un yanı sıra teklif vermeyi planlayan başka şirketlerin de olduğu belirtildi. Bunlar arasında ABD’li şirketler Providence Equity Partners, Hellman & Friedman, Silver Lake Partners, Çinli e-ticaret devi Alibaba ve Rus teknoloji yatırım şirketi DST Global bulunuyor.

Microsoft’un 2008 yılında Yahoo için verdiği teklif 47,5 milyar dolar civarındaydı.

Microsoft’un Yahoo satınalması için ortak arayabileceği de ifade edildi. Ancak şirketin üst düzey yöneticileri arasında Yahoo’nun satın alınması ile ilgili görüş ayrılıkları bulunduğu, bu nedenle teklif konusunda kesin bir karar verilmediği kaydedildi.

Konuyla ilgili konuşan bir Microsoft yöneticisi, “Yahoo’nun değeri yıllar içinde artmadı. Bazı yöneticiler, daha ileriye dönük şirketleri satın almamız gerektiğini düşünüyorlar” dedi.

AA

Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

3 Yorumlar

  1. Çinlilerin almasından’sa micrpsoftun alması daha iyi olur bence.

  2. Yıllardır söylenen söylentiler.

  3. Microsoft bu yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir