Anasayfa / Teknoloji / Mini Cooper’da, Turbo Dizel Motor Devri!

Mini Cooper’da, Turbo Dizel Motor Devri!Gençlerin en çok ilgisini çeken ve beğenileri üzerine çekmeyi başaran otomobil modeli olan Mini Cooper, yeni versiyonu ile birlikte oldukça şık bir tasarıma ve ekstra ekonomik yolculuk sunan bir dizel motora sahip. Önceki sürümlerine göre daha düşük yakıt tüketimine destek sunan Mini Cooper modelleri, spor otomobil tutkunlarının ilgi odağı olmayı başaracak. Böylelikle Mini Cooper hayali kuranların hayallerini yıkan yakıt sorunu ise dizel motorla çözülmüş olacak.
3 kapılı hatchback Cooper SD: 0 ile 100 kilometre arasındaki yolculuğu 8.1 saniyede gerçekleştiren araç, maksimum olarak 215 kilometre/saat hıza ulaşabiliyor. Emisyon değeri kilometre başına 114 gram olurken, ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 4.3 litre olarak belirlenmiş.
3 kapılı hatchback Cooper SD Clubman: 0 ile 100 kilometre arasındaki yolculuğu 8.6 saniyede gerçekleştiren araç, maksimum olarak 215 kilometre/saat hıza ulaşabiliyor. Emisyon değeri kilometre başına 115 gram olurken, ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 4.4 litre olarak belirlenmiş.
3 kapılı hatchback Cooper SD Convertible: 0 ile 100 kilometre arasındaki yolculuğu 8.7 saniyede gerçekleştiren araç, maksimum olarak 215 kilometre/saat hıza ulaşabiliyor. Emisyon değeri kilometre başına 118 gram olurken, ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 4.4 litre olarak belirlenmiş.
3 kapılı hatchback Countryman: 0 ile 100 kilometre arasındaki yolculuğu 9.3 saniyede gerçekleştiren araç, maksimum olarak 198 kilometre/saat hıza ulaşabiliyor. Bu model dört tekerlekten çekiş ve ön tekerleklerden çekişli olarak ikiye ayrılacak.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.