Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Mobil reklam 5 yılda 8 kat büyüyecek

Mobil reklam 5 yılda 8 kat büyüyecekPazar araştırmasına göre mobil platformlarda yayınlanan reklamların toplam değeri 2015 yılında 13.5 milyar euroyu bulacak.

GOTHENBURG – Pazar araştırma firması Berg Insight’ın raporuna göre, küresel mobil pazarlama ve reklam pazarı, 2015’e kadar yılda ortalama yüzde 41 büyüyecek. 2009’da 1.7 milyar euro olan pazar büyüklüğünün 2015’te 13.5 milyar dolara ulaşması bekleniyor.
Küresel reklam ve medya dünyasının artık entegre bir parçası olan mobil platformlar, pastadaki payını hızla artıyor. Rapora göre 2015 geldiğinde mobil reklam ve pazarlamanın toplam dijital reklam içindeki payı yüzde 15.7’ye yükselecek.

Tüm reklam pazarı içinde de mobil platformların payı 2015’te yüzde 3.4 olacak.

Berg Insight’ın telekomünikasyon analistlerinden Rickard Andersson, mobil cihazların son derece ‘kişisel’ cihazlar olduğunu hatırlatarak, buna uygun mobil reklam modellerini geliştirilmeye başlandığını, bu tür ‘kişiselleştirilmiş’ reklamların firmalara geri dönüşünün de yüksek olduğunu ifade etti.

  Markalar Birbiri Ardına Logolarını KişiselleştiriyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Günümüzde Pazarlama

‘Post marketing’ süreci değişim ve yenilenme demektir. Her aşama sürecin sonlanmasına değil yeni bir başlangıca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir