Anasayfa / Şirket Haberleri / Mobilyacı Doğtaş, köfteci oluyor

Mobilyacı Doğtaş, köfteci oluyor

Türk insanı yemeği sever. Her bölgenin kendine özgü tatları vardır. Zaten birçok şehir de bu tatlarıyla anılır. Özellikle de köfteleriyle. İnegöl köftesi, Tekirdağ köftesi, Sakarya ıslama köftesi, İzmir köftesi…

Listeyi daha da uzatmak mümkün, işte bu yöresel köfteler, girişimciler sayesinde zincir restoranlara dönüşerek başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde tüketicilerin beğenisine sunulmaya başladı. Peki Çanakkale’nin şirin ilçesi Biga’nın da kendine özel bir köftesi olduğunu biliyor muydunuz? Doğrusu biz de bilmiyorduk.

işte Doğtaş Mobilya’nın Çanakkaleli patronu Davut Doğan, misafirlerine sunduğu köftelerin çok beğenildiğini görünce bu yöresel lezzeti daha geniş kitlelere ulaştıracak bir yatırım için kolları sıvamış.Doğan, Biga köftesini ulusal bir zincire dönüştürmek için 6 aydır çalışıyormuş. Davut Doğan, neden bu işe giriştiklerini, geldikleri noktayı ve hedeflerini şöyle anlatıyor:

“Biga’ya gelen misafirlere mutlaka köfte ikram ediyoruz.

Çok beğeniyor ve ‘Neden bu tadı İstanbul, Ankara gibi şehirlere taşımıyorsunuz’ diyorlardı. Bu taleplere duyarsız kalamadık ve ilk etapta İstanbul’da 3 restoran açmaya karar verdik. Biri Levent Çarşı’da olacak. Diğerlerini ise Anadolu ve Avrupa yakalarında seçeceğimiz alışveriş merkezlerinde açacağız. Ekim ayı gibi ilk restoranımız hizmete girecek. Yılbaşından sonra ise franchise vermeyi planlıyoruz. Ankara, İzmir gibi diğer büyük restoran açacağız.

Ancak henüz isim konusunda Bir karar vermiş değiliz.”

İsterseniz, Biga köftesini hiç tatmamış olanlar için biraz anlatalım. Bu köftede ekmek, soğan ve tuzdan başka hiçbir katkı maddesi yok. En önemli özelliği, sığırın (en az iki yaşında olması kaliteyi artırıyor) kaburga, but ve kol etlerinin belli bir oranda kullanılması. İsteğe göre kuzu eti de ilave edilebiliyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir