Anasayfa / Şirket Haberleri / Modasan Tekstil Yatırımlara Devam Ediyor

Modasan Tekstil Yatırımlara Devam EdiyorKahramanmaraş’ta 1994 yılında kurulan Modasan Tekstil, 110 dekarlık arazi üzerinde 35 bin metrekare kapalı alanda 30 bin iğ ring işletmesi olarak faaliyete başladı.

‘Sürekli Gelişme’ prensibi doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Modasan AŞ Teknik Müdürü Osman Yılmaz, doğru yatırımlarla büyüdüklerini belirtti. 34 bin iğ ring işletmesi, 3 bin 200 rotor open-end işletmesi ve son olarak 2010 yılında Hacer Elyaf Boya AŞ adı altında elyaf boyama işletmesini bünyelerine kattıklarını ifade eden Yılmaz, modern iplikçiliğin bütün dallarında üretim yapabildiklerini dile getirdi.
Yılmaz, “Sahip olduğumuz teknik alt yapı, esnek ve modern makine parkı ve her biri kendi konusunda uzman kadromuzla, ne 10-100 aralığında penye melanj ve spesifik karışım iplikleri üstün kalite standartlarında üretebilmekteyiz. Müşteri odaklı üretim ilkesi çerçevesinde fabrikamızda pamuk, viskon, akrilik, polyester, naylon, yün, kaşmir, keten ve her türlü oran aralığında karışımlı iplik yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

Başta İtalya, Almanya, Fransa, İsrail ve Yunanistan olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine ihracat gerçekleştirdiklerini anlatan Osman Yılmaz, son 5-6 yıldır yeni bir yapılanma ile yüksek katma değerli iplik üretimi ve müşteri odaklı pazarlama stratejisi konularında titiz çalıştıklarını kaydetti.

Osman Yılmaz, 2010-2012 yılları arasında almış oldukları Organik üretim sertifikaları GOTS ve Organic Exchange Blended Standard, Oeko-Tex, İSO 9001 ve İSO 14001 standartları ile sürekli yüksek kalitede üretim yapma devamlılıklarını perçinlediklerini de sözlerine ekledi.

  Koç Grubu Tofaş İle Yeni Yatırım AtağındaYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir