Şirket Haberleri

Mondial Group Yurtdışındaki Mağaza Sayısını 50’ye Çıkarmayı Hedefliyor

Mondial Group Yurtdışındaki Mağaza Sayısını 50’ye Çıkarmayı Hedefliyor

Antalya’nın en aktif işadamları arasında yer alan Hüseyin Acarlıoğlu’ nun başında bulunduğu Mondial Group, Türkiye’de ALİCE, yurtdışında ise MONDIAL markası ile deri ve kürk mağazalar zincirine sahip. Özellikle Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki (BDT) mağaza sayısını 50’ye çıkarmayı hedefleyen Mondial Group, bu hedefine 4 yıl içinde ulaşmak istiyor.

Acarlıoğlu Ailesi, yaklaşık 50 yıldır ticaret hayatı içinde bulunuyor. Aile, Hüseyin Acarlıoğlu’nun başında bulunduğu jenerasyon ile başarılı iş hayatını sürdürüyor. Kırcılar Deri A.Ş ile ortaklığından doğan Alice markası ile Türkiye’de faaliyetlerine devam eden Mondial Group, yurtdışında ise kendi markası olan Mondial mağazalan ile ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ediyor. Mondial Group’un özellikle Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerindeki hedefi ise çok büyük. Bu ülkelerdeki mağaza sayısını arttırmayı planlayan Mondial Group, 4 yıl içinde 20 olan mağaza sayısını 50’ye çıkaracak.

Aktif bir iş adamı

1960 yılında Burdur1 da doğan Hüseyin Acarlıoğlu, sırasıyla Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü ve 9 Eylül Üniversitesi iktisat Fakültesi mezunu. Mondial Group’u başandan başanya taşıyan jenerasyonun başında yer alan Hüseyin Acarlıoğlu, Antalya’nın en sivil ve köklü iş adamlarından oluşan demeği ANSIAD (Antalya Sanayici ve İş Adamlan Demeği)’ın kurucularından ve halen en aktif üyelerinden biri. Antalya1 da bir çok sivil toplum örgütünün kurulmasına destek veren Acarlıoğlu, Antalya1 nın önemli işletmelerinin yer aldığı Altmova bölgesini temsil eden işadamlarından oluşan ALTINSIAD1 m (Altmova Sanayici ve İş Adamlan Demeği) kurucularından ve 6 yıl başarılı geçen bir başkanlık geçmişi var. Hüseyin Acarlıoğlu, aynca yıllarca Antalya’nın Süper Lig’deki temsilcisi Antalyaspor’un yönetiminde emek vermiş ve halen kulübün Asbaşkanlığı görevini sürdürmekte.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda sektörü temsilen meclis üyeliği görevi de bulunan Acarlıoğlu, yurtdışı yatıranlarını yaptığı Kazakistan’ın 9 yıla yakın bir süredir Antalya Fahri Konsolosluğu görevini özveri ve başan ile sürdürüyor. Dünyayı gezerken üzerinde bulunduğu coğrafyayı daha yalandan hissedebilmek için kilometreleri çelik atıyla kateden Acarlıoğlu, tam bir motor tutkunu ve yıllardır Harley grubu üyesi.

Ailesini başarı ile temsil ediyor

Mondial Group Yönetim Kurulu Başkam Hüseyin Acarlıoğlu ve kardeşleri, babalarından aldığı bayrağı başarılı bir şekilde taşımaya devam ediyor. 1959’da ticaret hayatına başlayan Acarlıoğlu ailesi, 1986’da tekstilin yanı sıra deri ve kürk sektörüne girdi. Antalya’da turizmin gelişmesi ile iş hacmini de büyüten Mondial Group, Türkiye’deki üretim, toptan ve perakende satış faaliyetlerini sürdürürken 1988’de Almanya ve Fransa’da toptan satış noktalarını oluşturarak bazı Avrupa ülkelerinde bayilikler oluşturdu. Grup 1993’te Rusya’ya yöneldi. Halen Mondial’in Rusya ve BDT ülkelerindeki sosyo-ekonomik düzeyi yüksek, şehirlerde mağazalan bulunuyor. Mondial Group Yönetim Kurulu Başkam Hüseyin Acarlıoğlu sorularımızı yanıtladı;

Mondial Group’tan ve hedeflerinizden bahseder misiniz?
Zorlu ve riskli bir iş yapıyoruz. Yurtdışında 15 değişik şehirde 20 mağazaya ulaştık. Rusya ve BDT ülkelerinde hedef mağaza sayımız 50. Bu 3-4 yıllık bir süreci kapsayacaktır. Türkiye’de ise Kırcılar Deri ortaklığında Alice tabela ismi ile büyüyoruz. Antalya Merkez, Side, Kemer ve Alanya’da 46.000 m2 ‘yi bulan beş mağazamız bulunuyor. Aynca 100’e yalan exclusive otel ve tatil köyünde yer alan mağazalanmız ile hizmeti tatil keyfini sürdüren misafirlerin ayağına götürüyoruz. Antalya’daki merkez mağazamız 15.000 m2. Bu mağaza, deri ve kürk satışı konusunda dünyanın en büyük mağazası unvanına sahip. Diğer mağazalarımızın en küçüğü ise 7500 m2 büyüklüğünde.

Mondial Group’un sunduğu farklı hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Dünyanın her yerine burada yaptığımız satışın teslimatım yapabiliyoruz. Müşterimiz geliyor istediği ürünü seçiyor, daha sonra istediği tarihte evlerine kadar teslim edebiliyoruz. Bu 24 senelik birikim neticesinde ortaya çıkan bir organizasyondur. Aynca Rusya’daki mağazalarımızda kullandığımız özel bir kredilendirme modelini de ülkemizdeki mağazalarımızda uygulamaya başladık. Şubelerimizden online olarak amnda kredi neticesini alabiliyoruz. 36 aya kadar vadelendirme imkanı sunuyoruz. Bu da bizi farklı kılan diğer hizmetlerimizden biri. Bu sistemi diğer milliyetler için de uygulayabilmek adma görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Aynca binlerce müşteriyi kendi araçlarımızla otellerinden mağazalarımıza getiriyoruz. VIP araç filomuz mevcut. Rusya’daki mağazalarımızda uyguladığımız müşteri bağlılığı programım Türkiye’deki mağazalarımızda da uygulamaya başladık. Bu program kapsamında ülke dışından sadece alışveriş için gelen müşteriler de oluyor. Bu tip müşterilerin  havalimanı ve otel transferlerini gerçekleştiriyoruz. Bazı özel müşterilerimizin de CİP hizmetlerden faydalanmasını sağlıyoruz.

Başardı bir iş hayatınız var. Bu başarının sırrım bizimle paylaşır mısınız?

Sistem oturduğu zaman çarklar işliyor. Bu da müşteri memnuniyetine yansıyor. Yurtdışında düzenlenen anketlere baktığımızda ülkemiz adma gurur verici sonuçlar çıkıyor. Mondial’in marka bilinirliği çok yüksek. İnsan kaynağı, delegasyon ve bilişim. Bu üçü bizim için anahtar kriter. Yurtiçi ve yurtdışında 1.300’ün üzerinde nitelikli personel ile çalışmaktayız ve kendilerine sıra dışı imkanlar sunuyoruz. Antalyada bulunan merkezimizde spor salonları, müzik stüdyosu gibi sosyal aktivitelere katılabilecekleri bölümler hazırladık. Tamamı firma personelinden oluşan bir müzik grubumuz var. Çalışanlarımız fitness salonumuzda 24 saat yoga, pilates, aerobik, cardio vb faaliyetleri yapabiliyor. Bina içerisindeki squash salonumuza ek olarak tenis kortu ve basketbol sahası yapılıyor. Bu sosyal aktiviteler, rekabet ve takım ruhu gibi iş hayatında bulunması gereken özellikleri birey üzerinde geliştirirken personelin motivasyonuna da olumlu etki sağlıyor.

Ürün çeşitliliği konusunda bilgi verir misiniz?

Mağazalarımızda bulunan ürün yelpazesi çok geniş. Fiyat politikamıza bakıldığında 150 euro ile 200 bin euro arasında değişen etiketlerde ürünlerimiz bulunuyor. Konusunda uzman koleksiyon ekibimizle dünyanın her yerinden özenle seçilmiş çok farklı ürünler tedarik etmekteyiz. İşlentileri, renkleri ve modelleri her yaşa, her cinse ve farklı milliyetlere hitap edebilecek zevkte ve kalitede yaptığımız seçimler neticesinde, her yıl koleksiyonumuz birbirinden zengin ve doyurucu bir hal alıyor. Özetle, dünyadan ahp dünyaya satıyoruz, üretiyor ve kendi tasarımlarımızı ürettiriyoruz.

Farklı olarak hangi sektörlerde yer alıyor musunuz?

Ana faaliyet konumuz olan deri ve kürk mağazacılığının yam sıra, değişik sektörlerde de faaliyetlerimiz ve projelerimiz var. Rusya’da ve Türkiye’de inşaat sektöründe çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de özellikle Antalya’da konut projelerimiz var. Yaptığımız ultra lüks villaların yam sıra yurtdışmdalri müşteri portföyümüzün beklentilerini karşılamaya yönelik sıra dışı inşaat projelerimiz de mevcut.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu