Anasayfa / Kariyer ve İş / Monster, Öğrencilere sosyal medyadan ulaşıyorlar

Monster, Öğrencilere sosyal medyadan ulaşıyorlarEbru ÇAPA / Monster Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı

Öğrencilere sosyal medyadan ulaşıyorlar
iş hayatının temposu, temel beklentileri, iş yapış şekilleri ve iletişim şekilleriyle ilk ciddi fikirler staj döneminde elde ediliyor. Staj geçmişi olan çalışanların iş hayatına sıfırdan başlama hissini yaşamadığını ve kariyer basamaklarını daha hızlı tırmandıklarını gözlemliyoruz. İşverenler açısından bugünün stajyeri, yakın geleceğin iş gücünü ve şirketleri hedeflerine taşıyacak lokomotiflerini oluşturuyor. Şirketler artık staj programlarını bir destek unsurundan ziyade uzun dönem stratejilerinin en önemli bileşenlerinden biri olarak görüyor. Bu nedenle staj başvurusu dönemlerini eskisine göre daha kapsamlı programlar üzerinden yürütüyorlar. Örneğin, staj ilanlarını yayınlamak için monster.com.tr’yi kullandıkları gibi, sosyal medya çözümleri de kullanarak üniversitelilerin zaman geçirdikleri platformlarda staj olanaklarını duyuruyorlar. Yine yüz yüze iletişime geçecekleri kampüs aktiviteleri, kariyer günleri gibi organizasyonların sosyal medya ağını da Monster üzerinden yürütüyorlar.

  İşyeri Kibir Ölçeği, Kibirli Eğilimleri BelirlemekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir