Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Mugen İmazlı Honda CR-Z Hibrid Prototip Geliyor

Mugen İmazlı Honda CR-Z Hibrid Prototip Geliyor

Temmuz ayında “Goodwood Festival of Speed” etkinliği kapsamında dünya prömiyeri yapılacak yeni Honda CR-Z Mugen Konsept’in geliştirme çalışmaları bitme noktasına gelirken, Japon otomobil üreticisi süper şarjlı Hibrid modeline ait ilk videoyu yayımladı.

Honda UK ve İngiltere’deki Mugen Euro işbirliğinin ortak ürünü olan CR-Z Prototip, en ateşli Hibrid spor otomobillerden bir tanesi olacak. 1.5-litre i-VTEC benzinli motor, Honda IMA sistemine eklenen süperşarj ile modifiye edilmiş.

Mugen tarafından resmi performans değerleri henüz açıklanmadı. İlk tahminler, kombine 122hp güç üreten CZ-R Hibrid’in süperşarjlı versiyonu 200hp civarında olması bekleniyor.

Honda’nın yaptığı ilk açıklamar, CZ-R Hibrid’in prototip aşamasında olduğu aynı zamanda test sürecinin devam ettiğini belirtirken hızlanma değerlerinin de Civic Type R ile benzer olabileceğinin altını çizdi.Mugen CZ-R’nin modifiye işlemleri; aerodinamik iyileştirmeler, yeni alaşımlı jant/lastik kombinasyonları, fren ve süspansiyon sistemi değişiklikleri ayrıca 50 kg hafifletilen şasi açıklanan ilk detaylar oldu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir