Kariyer ve İş

Muharrem Kayhan Söktaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Sivil toplum örgütlerinde çok daha etkin

aydin sokeAydın Söke nin en köklü sanayi kuruluşu Söktaş’ın ikinci kuşak temsilcilerinden Muharrem Kayhan’ı, Türkiye TÜSİAD Başkanlık koltuğuna oturduğu 1997 yılında tanıdı. Dahası TÜSİAD başkanlık koltuğuna oturan İlk Anadolu kökenli şirketin temsilcisi olarak hafızalardaki yerini aldı.

Bölgede yaklaşık bin 100 kişilik bir istihdam yaratan Söktaş’ın yönetim kumlu başkan yardımcısı Kayhan, Türkiye’nin yanı sıra bölgesini çevreleyen ekosisteminin en aktif kumcularından biri olmanın yanında, oldukça etkin de bir iş insanı olarak biliniyor. Ege İhracatçı Birlikleri, Türkiye Tekstil İşverenler Sendikalan, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın yönetim kunıllannda görev yapan Kayhan, bir yıl boyunca TÜSÎAD başkanlığını da yürüttü. Muharrem Kayhan sadece iş örgütlerinde değil, sivil toplum örgütlerinde de önemli roller alan bir isim. Robert Kolej ve Sabancı Üniversitesinde mütevelli heyeti içinde olan Kayhan, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı yönetim kumlunda görev yapıyor. Aynca 2003’ten bu ya da Ispanya’nın İzmir Fahri Konsolosu olarak çalışıyor.Kumaşta Türkiye’nin en önemli üreticilerinden biri olan Söktaş, 2009’da gerçekleştirdiği Hindistan yatırımıyla uluslararası bir üretici de oldu. Tekstilde dünya devleriyle yanşan Söktaş’ın 800 kişinin çalıştığı Hindistan fabrikası, üretiminin yüzde 70’ini ihraç ediyor. Söktaş Gmbu 2005 yılında girdiği hayvancılık sektöründe de hızla büyüyor.

Bu arada Muharrem Kayhan’ın geçtiğimiz yıl, bağımsız üye olarak Koç Holding’in yönetim kumluna girdiğini de belirtelim.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu