Kariyer ve İş

Muharrem Yılmaz Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı

Anadolu’dan TÜSİAD’a yürüyen ikinci başkan

muharrem yilmazBu yıl Muharrem Yılmaz’ın adını çok daha fazla duyacağız. Geçtiğimiz ay TÜSÎAD’ın başkanlık koltuğuna oturan Muharrem Yılmaz, yeni göreviyle birlikte kuşkusuz iş dünyasının en etkin isimlerinden biri haline geldi.

Babası Sadık Yılmaz’ın kurduğu Sütaş’a 1989’da genel müdür olan, babasının vefatının ardından da 2005’te yönetimi devralan Yılmaz, aradan geçen yıllar içinde Sütaş’ı Türkiye’nin en önemli markalarından biri haline getirmeyi başardı. Üstelik de bunu çok sayıda yerli ve yabancı şirketin faaliyet gösterdiği oldukça zor bir pazarda gerçekleştirdi.İki yıl önce Anadolu’nun en stratejik yeri olan Aksaray’da 100 milyon dolarlı kurulan tam entegre fabrikasıyla Bursalı Sütaş, bugün 1.4 milyar TL cirosu ile süt sektörünün en dominant şirketlerinden biri.

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuaıluşu-2011 listesinde 59’uncu sırada yer alan ve geçtiğimiz yılı yüzde 20 büyüme ile kapatan şirketin gündeminde yeni yatırımlar var.
Bursa Karacabey ve Aksaray’da günlük toplam 2 bin 500 ton süt işleme kapasitesine sahip olan Sütaş, yıl içinde 15 milyon Euro’luk Makedonya yatırımını tamamlayacak. Mevcut tesislere ek olarak ayrıca yeni tesis yatırımları için de yer bakılıyor.

İşte Siitaş’m tüm bu yoğun gündeminde Muharrem Yılmaz, artık zamanının büyük bir kısmını Sütaş için değil, TÜSİAD’a harcayacak. 17 Ocak’taki genel kurulda başkanlık koltuğunu Ümit Boyner’den devralan Yılmaz, önümüzdeki iki yıl boyunca bu zor görevi üstlenecek.

EkonomistBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu