Anasayfa / Şirket Haberleri / Mühendisliği Bırakıp Arçelik Bayisi Oldular

Mühendisliği Bırakıp Arçelik Bayisi OldularArçelik’in Avrupa yakasındaki en yüksek cirolu mağazası Karabağ Dayanıklı Tüketim, Yapı Kredi POS’larıyla 4 ay ödeme erteleme ve 10 ay vade imkanı sunuyor. Kadir Karabağ, “Bu sayede tüketici 200 TL tasarruf edebiliyor” diyor…

bayi-oldularKADİR ve Onur Karabağ kardeşlerin biri endüstri, diğeri bilgisayar mühendisliği mezunu. İkisi de masterini Ingiltere’de yapmış. Ancak mühendislik yapmak yerine baba mesleği beyaz eşya bayiliğini sürdürmeye karar vermişler. Karabağ kardeşlerin bu kararı mağaza sayısının artmasını da beraberinde getirmiş. Yaklaşık 20 yıl önce İstanbul Esenyurt’ta Fahrettin Karabağ’ın açtığı Karabağ Dayanıklı Tüketim’e zamanla Bahçeşehir ve Avcılar’daki mağazalar eklenmiş…

Kadir Karabağ, lisans ve mastır için yıllarca eğitim yaptıktan sonra neden bu işe karar verdiklerini şöyle anlatıyor: “Çocukluktan itibaren babamıza yardım ettik. Yani çekirdekten yetiştik. Başka bir firmada çalışamazdık. Şimdi işi babamızla birlikte yönetiyoruz. İşlerimiz giderek büyüyor. Hatta Karabağ Dayanıklı Tüketim, Arçelik’in Avrupa yakasındaki en yüksek cirolu merkezi haline geldi.”

SATIŞLARIN TAMAMI KARTLA
Beyaz eşya sektöründe satışların neredeyse tamamı kredi kartıyla yapılıyor. Karabağ, “Bu yüzden beyaz eşya bayileri için kredi kartı ve POS makineleri hayati önemde.

Karabağ mağazalarında da benzer bir durum var. Satışların tamamı POS makineleri üzerinden geçiriliyor. Son dönemde en çok kullanılan kart ise Yapı Kredi World” diyor.

PEŞİN FİYATINA 10 AY VADE

Kadir Karabağ, World’ün avantajlı beyaz eşya kampanyasının tüketiciler için çok cazip olduğunu söylüyor. Ardından da bu avantajın ayrıntılarını şöyle anlatıyor:

“Halen sürdürülen kampanya kapsamında World’le ödeme yapanlara peşin fiyatına 8 taksit ve 4 ay erteleme imkanı sağlanıyor. Artı 2 taksit de Arçelik’in tanıdığı imkan var. Kısacası beyaz eşya ihtiyacı olan Worldcart sahipleri bu ürünü peşin fiyatına 10 ay vadeli satın alabiliyorlar. Üstelik ödemesine de 4 ay sonra başlıyorlar. Zaten gördüğüm kadarıyla bizden alışveriş yapmak isteyen kişilerin neredeyse tamamına I yakınında World var.”

  Önal Elyaf, Yeni Üretim Tesisi İle Kapasitesini Artıracak

Kadir Karabağ, bu imkanları sunan başka bir kart kampanyası olmaması nedeniyle mağazalarında yapılan işlemlerin önemli bölümünün World ile gerçekleştiğini vurguluyor.

200 TL’LİK AVANTAJ

World’ün kampanyası tüketicilere ciddi maddi avantaj sağlıyor. Kadir Karabağ, bu avantajı şu örnekten yola çıkarak açıklıyor: “Halen mağazamızda 1.550 TL’ye peşin fiyatına 3 taksitle sattığımız bir ürünü 10 taksitle satın almak isterseniz, vade farkı nedeniyle 1.750 TL ödemeniz gerekiyor. Yani 10 ay vade için ihtiyaç sahipleri 200 TL daha fazla ödeme yapmak zorunda kalıyor. Oysa World sahipleri, bu farkı ödemeden peşin fiyatına satın alabiliyor. Bizim satışlarımızın bir bölümünü de çeyiz alışverişi oluşturuyor. Bu erteleme ve uzun vade imkanı özellikle çeyiz alışverişi yapanlara büyük avantaj sağlıyor.”

Esin Çetinel / Para
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir