Anasayfa / Kariyer ve İş / Müjdat Keçeci Denizli Sanayi Odası Başkanı

Müjdat Keçeci Denizli Sanayi Odası Başkanı

Tekstilci Denizli’ye yeni sektörler kazandırdı

mujdat kececiİsmi tekstil ile özdeşleşen ve bir ihracat üssü haline gelen Denizli, bu yönleri ile doğal olarak aynı zamanda Türkiye’nin en dinamik şehirlerinin de ! başında geliyor. 2005’ten bu yana ‘ Denizli Sanayi Odası yönetim kumlu başkanlığı görevini yürüten Müjdat Keçeci ise bu kentin en etkin isimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Başta Denizlispor olmak üzere, şehrin birçok vakıf ve demeğinde aktif rol oynayan Keçeci, yatının ve üretim hamleleriyle Anadolu’nun önde gelen şirketleri arasına girmeyi başaran Er-Bakır’ın bugünlere gelmesinde de çok önemli rol üstlendi.1981’de Ahmet Nuri Erikoğlu tarafından küçük bir aile şirketi olarak kurulan Denizlili Er-Bakır, Türkiye’nin elektrolitik bakır tel üreten iki şirketinden biri. 1.5 milyar lira ciroya ulaşan Er-Bakır, günümüzde 600 kişiye istihdam sağlıyor.

Dört çocuklu bir anne babanın en küçük çocuğu olarak 1947 yılmda doğan Keçeci, 1976 yılında Nuri Erikoğlu’nun kızı Nilgün Erikoğlu ile evlendikten birkaç yıl sonra, avukatlığı bırakıp aile şirketinde görev aldı.

1985-2008 yıllan arasında Er-Bakır Elektronik Bakır Mamiilleri A.Ş.’nin genel müdürlüğü görevinde bulunan Keçeci, Er-Bakırcla bugün yönetim kumlu üyeliği koltuğunda otumyor. Bir tenis tutkunu olan Müjdat Keçeci, uzun yıllar başkanlığını yaptığı Pamukkale Tenis Kulübü’nde tenisi desteklemek adına son üç yıldır “Nilgün ve Müjdat Keçeci Tenis Turnuvası” da düzenliyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir