Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Muş’ta Yatırım Fırsatları

Muş’ta Yatırım Fırsatları

MUŞ EN HUZURLUSU ÇAĞLAYANIN İLİ
YATIRIM İÇİN EN CAZİP SEKTÖRLER
TEKSTİL – MOBİLYA – AYAKKABI – GIDA – HİZMET- TARIM – HAYVANCILIKmus yatirimKara ve demiryolu dışında havayolu ile de günde iki seferin düzenlediği il, daha çok tarım ve hayvancılık ile ön plana çıkıyor. Türkiye’nin en büyük üçüncü ovasına sahip Muş’ta kapatılan Tekel Yaprak ve Tütün işletmeleri, Muş Sanayi Merkezi adıyla yatırımcılara tahsis edildi. Tekstil, mobilya, ayakkabı, dış cephe giydirme, gıda gibi alanlarda yapılan imalat yurtdışında birçok ülkeye ihraç ediliyor. Muş’ta son yıllarda kümelenen ve hızla gelişen bir diğer sektör ise tarım makineleri. Römork, tırmık, çayır biçme makinesi gibi tarım aletleri üreten 13 şirketin yer aldığı Tarım Makineleri ihtisas Sanayi Sitesi de kuruldu. Barit madeni kaynağı bakımından Muş Türkiye’de dördüncü büyük rezerve sahip. Bölge işadamlarından Akmen Grup’un sahibi Selahattin Akaydın,

Muş’a önemli yatırımlar yapanlardan biri. En son, 3.5 milyon euroluk ek yatırımla ayakkabı fabrikasını genişleten Akaydın, şu ara merkezde bir otel projesi üzerinde çalışıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir