Anasayfa / Şirket Haberleri / Mustafa Boydak En Popüler İş İnsanı

Mustafa Boydak En Popüler İş İnsanıHem iş, hem de siyasette popüler

Kayseri, Sakıp Sabancı’dan sonra belki de en popüler iş insanını kazandı. Boydak Holding’in ikinci kuşak temsilcilerinden Mustafa Boydak, renkli ve iyimser kişiliği, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı olarak üstlendiği misyonla geleceğin en çok konuşulacak isimlerinden biri.

mustafa boydakAnadolu’nun etkin ailelerinden biri olan Boydaklar’m başarı sırrını geçtiğimiz haftalarda Ekonomist’te yayımladığımız Hacı Boydak röportajımızda yazmıştık. Kayseri’de bir mobilya atölyesinden bugün sekiz farklı alanda 36 şirketle 6 milyar TL cirolu bir dev haline dönüşen Boydak Holding’in bu hızlı çıkışının ardında yatan gerçek, Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak’a göre birlikten kaynaklandı. Ailede ve kuzenler arasında bu yapı, gerçekten de her platformda kendini gösteriyor.

DENGE İNSANI

Bu birlik ve dayanışmanın en öne çıkardığı isim ise Mustafa Boydak. Çünkü bir taraftan Boydak Hol-ding’e hizmet eden, başta Türkiye Finans olmak üzere çeşitli şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Boydak, diğer yandan deyim yerinde ise Anadolu Kaplanları’nm en gönüllü temsilcilermiş den. İki dönemdir ‘ Kayseri Sanayi Oda-sı’nın (KAYSO) başkanlığını yürütüyor. Kendisini şirketlerinin bir toplantısında gördüğümüz kadar Kayserili iş dünyasının bir etkinliğinde, bir sosyal sorumluluk projesinde, sek-törel bir eğitim çalışmasında da rahatlıkla görebiliyoruz.
Başında bulunduğu Kayseri Sanayi Odası, Türkiye’nin en etkin odaları arasında yer alıyor. Yurt içinden ve yurt dışından ciddi yatırımcı çeken kent, bir dönem Hollanda Kraliçesi Beatrix’i de ağırlayarak, misafirperverliğini uluslararası boyuta taşıdı. Bugün kentin en çok ihracat yaptığı üç bölge, AB, Amerika ve Irak olduysa bu vizyonun ortaya konmasında Mustafa Boydak’m batıya dönük yüzünün ve geliştirdiği stratejilerin büyük payı var.

CUMHURBAŞKANI’NA YAKIN

Sadece iş dünyası değil, siyasette de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e en yakın isimlerden biri olarak adından söz ettiren Mustafa Boydak ile geçen hafta gerçekleştirdiğimiz Anadolu Markaları 2012 Yarışması’nm ödül gecesinde de bir araya geldik.

  DE&HA Tourism Otelcilikte Büyüyecek

Grubun 2013 hedeflerine ilişkin verdiği bilgilerde en az yüzde 10 büyümeyle 2013 yılının grup açısından yine hızlı bir yıl olacağını söyleyen Mustafa Boydak, konuşmasında yönetimde etkinliğini artıran bir özelliğine işaret ediyor. Ailede ve yönetim kurulunda ‘müzakereci’ yönüyle dikkat çektiğini ifade eden Boydak, sözleriyle tam bir denge insanı olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Amca çocukları ve kardeşlerle birlikte dokuz kişilik yönetim kurulunda alınan kararlarda hep dengeli olmaya çalıştığını ifade eden Mustafa Boydak, “Aile içinde benim müzakereci yönümü hep öne çıkarırlar. Uzlaşma ortamını sağlama yeteneğim iyidir. Acele hareket etmeyen, farklı görüşleri dinleyen yapım ailede hep vurgulanır” diyor.

■    Anadolu sermayesi gücünü giderek artırıyor ve Boydak bu gücün en önde giden temsilcilerinden biri.

■    Kayseri Sanayi Odası Başkanı olarak gündem belirleyecek potansiyeli yüksek.

■    Grubun Diyarbakır yatırımı bu yıl realize olacak ve bununla kamuoyunun önüne çok çıkacak.

■    iş ve siyaset dünyası arasında kilit bir rol oynuyor. Türkiye’nin seçime hazırlık yapacağı bir yılda bu misyon Boydak’ı daha da öne taşıyabilir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir