Anasayfa / Kariyer ve İş / Nafi Güral Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı

Nafi Güral Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı

Porselendeki gücünü turizmle perçinliyor

nafi guralGüral Ailesi, Kütahya ekonomisinin en önemli figürlerinden biri. Faaliyet gösterdikleri aırizm, seramik, cam, ambalaj gibi sektörlerle sadece Kütahya’nın değil, Türk sanayisinin de önde figürlerinden biri olmayı başaran Güral Grubu, gerçekleştirdiği yatırımlarla son dönemin en aktif gnıplanndan biri olarak da dikkat çekiyor.

Bu yıl iş hayatında 52’inci yılını kutlayan Nafi Güral, kısa bir süre önce kardeşi İsmet Güral’ın hisselerini devralıp Kütahya Porselen’de çoğunluğa da sahip oldu.Nafi Güral’ın son dönemde en hızlı büyüdüğü alaı; ise turizm. NG Hotels & Resorts ismi altında Sapanca, Kütahya ve son olarak Afyon’da otel açan Güral Ailesi, İstanbul ve Samsun’da da otel açmak üzere çalışmalar yapıyor.

Anadolu’nun en etkin 50 işadamı listesinde altıncı sırada yer alan Nafi Güral, Kütahya’ya katkısını sadece şirketleriyle değil, başkanlığını yürüttüğü Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki çalışmalanyla da sürdürüyor. Uzun yıllardan teri Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’mn başkanı olan Güral, kentin öne çıkmasında ekonomik, sosyal, kültürel pek çok projenin realize olmasına zemin hazırladı.

Şimdilerde çocuklarının da aktif olarak devreye girmesi ile birlikte iş yaşamının yanı sıra sosyal alandaki hizmetlerine de çokça vakit ayırabiliyor. Kimi zaman sosyal, kimi zaman da kültür elçisi görevi ile yurt içinde ve dışında çok önemli temsil görevlerinde bulunuyor.

Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir