Anasayfa / Sağlık / Nargile İle Kaç Paket Sigara İçmiş Oluruz

Nargile İle Kaç Paket Sigara İçmiş OluruzNargile 5 Paket Sigara İçmeye Eşdeğer
Bir içimlik nargile 5 ile 10 paket sigara arasında zarar veriyor.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, “Bir içimlik nargile 5 ile 10 paket sigara arasında zarar veriyor” dedi.

Kansere Karşı El Ele Federasyonu’ca Resim Heykel Müzesi Konser Salonunda Sinan Özen konseri ve kokteyl düzenlendi.
Açılışta konuşan Prof. Dr. Erdöl, kanseri önlemek için bazı risk faktörlerinin bulunduğuna işaret etti. Erdöl, şöyle devam etti:

“Bir kere tembellikle mücadele edeceğiz. Yürüyüş yapıp aktif olacağız. Yiyeceklerimize dikkat edeceğiz, kilo vereceğiz. En önemli tedbirler bunlar. Sigarayla mücadelede daha emin ve etkin adımlar atmamız lazım. Alkolle mücadeleyi de bir tarafa bırakmamak lazım. Gençler arasında maalesef belli sektörler tarafından nargile pompalanıyor. ‘Nargile sudan geçiyor, sütten çıkmış ak kaşıktır, bir zararı yok gibi söylüyorlar’, kesinlikle bir içimlik nargile 5 ile 10 paket sigara arasında zarar veriyor. Dolayısıyla çok masum değil. Bununla ilgili hukuki düzenleme gerekiyorsa onu da Meclis’te bizim yapmamız lazım. bununla ilgili hazırlıklarımız da var.”

  Yeni Beslenme Trendi Kinoanın FaydalarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Türkiye ilaçta nasıl sıçrar?

AİFD Yönetim Kurulu Başkanı ve Pfizer Türkiye Genel Müdürü Elif Aral, ilaç pazarının Türkiye’de bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir