Anasayfa / Şirket Haberleri / Ndesign firması Afrika’daki ilk bayisini Kenya’da açtı

Ndesign firması Afrika’daki ilk bayisini Kenya’da açtıİnegöl OSB’de 20 bin metrekare kapalı alanda modern koltuk üretimi yapan Ndesign firması Afrika’daki ilk bayisini Kenya’da açtı. Firmanın Dış Ticaret Müdürü Abdülselam Güleç, küresel krizin çok yoğun hissedildiği 2009 yılında ürünlerini yeni pazarlara tanıtma kararı verdiklerini söyledi. 2010 yılını ihracatta atılım yılı olarak değerlendirdiklerini kaydeden Güleç bu yıl içinde 12 yeni ülkeye ürün sattıklarını, yılsonu hedeflerinin de yeni ülke sayını 20’ye çıkararak ihracat yaptıkları toplam ülke sayısını da 52’ye yükseltmek olarak açıkladı.
Ahmet Güleç Türkiye’de de Ankara, İstanbul ve İzmir ve Bursa’da, Ndesign mağazaları olduğunu, ayrıca yurt içinde 20 bayi ve 35 korner bayiye sahip olduklarını söyledi. Güleç Avrupa ve Asya’da toplam 45 ülkede Ndesign bayileri olduğunu ifade ederek, şimdi de Afrika pazarına yerleşmeye başladıklarını söyledi. Bir süredir Kenya ile görüşme yürüttüklerini belirten Abdülselam Güleç, ‘Bu görüşmeler sonunda Kenya’nın başkenti Nairobi’deki Wesgate AVM’de bayi açma kararı aldık. Böylece Afrika’da da ilk bayimizi açtık’ dedi.

Yeni pazarlar daha kârlı…
Afrika’daki ülkelerin Türkiye için yeni bir pazar olduğunu söyleyen Abdülselam Güleç son yıllarda ekonomik açıdan büyük bir gelişim içinde olan Afrika ülkeleri ile yapılan ikili ticaret anlaşmaları ile bu kıtadaki ülkeler ile ticaretin daha da kolaylaşmaya başladığını belirterek, ‘Ndesign olarak Avrupa ve Asya pazında iddialıyız. Ancak küresel kriz ile birlikte firma olarak yeni pazarlar ararken Afrika pazarını keşfettik. Bu pazardan çok verim aldık. Afrika ile birlikte Ortadoğu ve Uzakdoğu pazarlarına da önem veriyoruz’ diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir