Anasayfa / Turizm ve Tatil / Nerede Tatil Yapabilirim? En Güzel Tatil Yerleri?

Nerede Tatil Yapabilirim? En Güzel Tatil Yerleri?Alper TEKBAŞ

İnternethaber seyahat uzmanı ve tatilin ayaklı Google’ı Alper Tekbaş ülkemizin, farklı köşelerinden kendine özgü duruşlarıyla, farklı tatil tercihleri için kılavuz olabilecek, birbirinden ilginç her birinin ayrı bir cazibesi olan çok yönlü bir tatil yazı dizisini sizlerle paylaşıyor. Butik tatil anlayışının kapılarını aralıyor. Ben nerede farklı bir tatil yapabilirim? Kendime özel hizmet alabilirim? Bu otelin bir öyküsü var mı? Mimarisi nasıl? Gastronomi tatları denemeye değer mi? Deniz kenarında mı? Bir dağ köyünde mi? Yoksa bir gölün kıyısında ya da şehirde mi? Dostlarıma tavsiye edebilir miyim?Dünyanın değişik ülkelerinde yaşayıp ta, ülkemizin ilginç noktalarını gezip görmek ve bu bölgelerde unutulmaz bir tatil yapmak için gelecek arkadaşlarıma tavsiye edebilir miyim? Gibi uzayıp giden birçok sorunun ve merakın cevabı olabilecek bu özel tatil yazı dizisi Alper Tekbaş’ın kaleminden çıkan sihirli dokunuşlarla yine sizlerle…İşte hayal parlatıcı O Oteller ;

Buralarda olmak vardı şimdi ama hangisinde? Şehirden Kaçış Kendi Şehrini Buluş…

Bir otel size, tatil sensin dedirte biliyorsa doğru yerdesiniz.

Tatil seçiminizi doğru yapmışsınız demektir…

Yunak Evleri (KAPADOKYA)

Bir Dünya Gibidir Yunak Evler Sizde Evinize Hoş Geldiniz

Güzel Atlar Diyarında…

Dünyanın en ilginç, en iyi, otelleri arasında sürekli vazgeçilmez bir adres veriyorum size, bu adres ülkemizin güzel atlar diyarı diye ifade edilen eşsiz köşesi Kapadokya da ve ismi Yunak Evleri.
Gencecik, pırıl pırıl bir genel müdürü var. Abdullah İnal kardeşim, her merdiveninde eski günlerini hatırladığı heyecanla, kendini Yunak Evlerine adayan bir Kapadokyalı.  Yunak evlerin serviste mükemmeliyet ve her misafiri ile bire bir özel ilgilenmesi en önemli prensiplerinden. Yunak  Evleri, Ürgüp’ün merkezinde, bir meydana bakan ve özenle restore edilmiş, 5.ve 6. Yüzyıldan kalma altı kaya evler ve bir 19. yüzyıl konağından  oluşmaktadır.

  Avşa Adası Videoları, Avşa Adası Plajı ve Sahil Videoları

yunak2.gif

Yunak Mahallesi’nin hikayesine gelince…Eski zamanlarda; evlerinde su bulunmayan kadınlar, çamaşırlarını yıkamak ve temizliklerini yapmak için mahalle meydanlarındaki çeşmelerde toplanırlarmış. İşte “Yunak” adı hem temizliğe, hem de sohbete gelen kadınların kullandıkları bu çeşmelerden geliyor.

Değerli antika mobilyalarla dekore edilen ve her biri farklı karakterdeki 20 standart 3 deluxe, 7 suite olmak üzere toplam 30 kaya odası ile Yunak Evleri dünyanın en eski mağara oteli olmaya aday.Yunak Evleri’ndeki odalar restore edilirken her evin oda tipine sadık kalınarak, ahır ise ahır, mutfak ise mutfak, oturma odası ise oturma odası olarak kendi geçmişinin çizgileri korunarak otele dönüştürülmüştür. Her evin ve her odanın farklı olmasından dolayı sıradan bir restorasyon mümkün olmamıştır. Onun yerine, her oda, her detay için ayrı bir uygulama gerçekleştirilmiştir. Tarihi özelliği bozulmadan, sadece temizlenerek ve doğal özellikleri korunarak restorasyon tamamlanmıştır. Ayrıca gerekli bütün koruma tedbirleri de alınmış.

Restorasyon öncesi otelin bulunduğu alan kelimenin tam anlamıyla bir harabe iken, mimarlar ve tecrübeli restorasyon ekibi ile günde ortalama 25 kişi çalışarak, restorasyonu yaklaşık dört yılda tamamlamışlardır. 2500 traktör moloz atılmış,15.000’den fazla eski taş kullanılmış.

yunak3.gif

Odaların her biri farklı olduğundan, dekore edilirken de her biri ayrı şekilde dekore edilmiştir. Dolayısıyla, odalar birbirinden çok farklıdır. Odaların dekorasyonunda, elişi dantel perdeler, elişi dantel yatak kenarları, eski sandıklar, antika komodinler, Osmanlı örtüler, eski pirinç ferforje karyolalar, çalışma masaları, eski işlemeli çevreler, eski Türk halıları ve eski lambalar kullanılmış.

Yatakların ortopedik, yorgan ve yastıkların kaz tüyü ve anti-alerjik özellikte olmasına özen gösterilmiş. Banyolar ise, klasik Afyon mermeri, ayaklı Hilton lavabolar, işlemeli aynalar, sekürit camdan duşa kabinler, klasik İtalyan armatürler, seramik chartwell lavabo baseni ve klozetler kullanılarak hazırlanmış.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turizmde Trend Karadeniz

KATİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Toktaş, alternatif turizmin cazibe kazanmasıyla birlikte Karadeniz Bölgesi’ne olan talebin …

Bir yorum

  1. ürgüpte süper bir otelde kalmıştım. Gamirasu Cave Otel; fiyatları uygundu diye hatırlıyorum.
    http://hotels.birdolutatil.com/Hotel/Gamirasu_Cave_Hotel_Urgup.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir