Anasayfa / Şirket Haberleri / Nestlé Türkiye Çikolata ve Şekerleme Sektöründe Yeni Bir Ortaklığa İmza Atıyor

Nestlé Türkiye Çikolata ve Şekerleme Sektöründe Yeni Bir Ortaklığa İmza Atıyor101 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Nestlé Türkiye, Doğan ve Balaban Gıda’nın %51 hissesini satın almak üzere imzaladığı anlaşma ile çikolata ve şekerleme sektöründe yeni bir işbirliğine adım attı. Doğan ve Balaban Gıda, 50 milyon TL değerindeki ‘oyuncaklı çikolata yumurta’ pazarının satış adedi olarak lideri olan ‘Toto’ markasının yanı sıra; çeşitli bisküvi, çikolata ve gofret markalarının da üretimini gerçekleştiriyor. Doğan ve Balaban Gıda ile gerçekleştirilen bu ortaklık ile Nestlé Türkiye, daha uygun fiyatlarla daha çok yerde tüketicileriyle buluşma stratejisini de pekiştirmiş olacak. Anlaşma, Rekabet Kurumu’nun onayına tâbi bulunuyor.

Hedeflerinin 3.6 Milyar TL’lik bir hacme sahip çikolatalı ürünler pazarının yarısını oluşturan uygun fiyatlı ürünler kısmında büyümek olduğunu dile getiren Nestlé Türkiye Çikolata ve Şekerleme Grubu Genel Müdürü Devrim Cöbek imza attıkları yeni ortaklığa ilişkin olarak şunları söyledi: ‘Değişik fiyat kategorilerinde tüketicilerimize farklı lezzetleri Nestlé kalitesi ile sunabilmeyi amaçlıyoruz. Bu bakımdan Doğan ve Balaban Gıda ile işbirliğimiz büyük önem taşıyor. Türkiye’deki üretim kapasitemizi daha da artırmayı, dağıtım seviyemizde daha da rekabetçi bir düzeye ulaşmayı hedefliyoruz. İşbirliği içine girdiğimiz Doğan ve Balaban Gıda bu anlamda bize büyük katkı sağlayacaktır.’ Doğan ve Balaban Gıda Genel Müdürü Lütfü Balaban ise söz konusu ortaklığın kendileri için yepyeni bir başlangıç olduğunu ifade etti.
Çikolata ve şekerleme sektöründe başarılı ve dinamik bir şirket kurarak, sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştiren Doğan ve Balaban Gıda’nın kurucuları Balaban ve Küpçü aileleri Nestlé Türkiye ile imza atılan bu yeni ortaklıkta yönetimi üstlenmeyi sürdürecek.

Nestlé Türkiye Gıda Sanayi A.Ş Hakkında:

Nestlé, 1905 yılında Anglo Swiss Milk Company ile birleşmesinden bu yana günümüze kadar pek çok şirket birleşmeleri ve satın alımları ve bilimsel araştırmalar sonucunda geliştirdiği pek çok yeni ürün ile büyümüş ve bugün dünyanın lider gıda şirketi haline gelmiştir.Merkezi 1866‘da kurulduğu yer olan İsviçre-Vevey’de bulunan Nestlé, 2003 yılında 65 milyar doları aşan satışları, 8000’den fazla çeşidi içeren ürün yelpazesi, 511 fabrikası, 254 bin çalışanı ve 120’den fazla ülkedeki ticari faaliyeti ile dünyanın en büyük gıda şirketidir. Ayrıca Nestlé;Fortune Dergisi değerlendirmelerine göre dünyanın en büyük 40 şirketidir ve en beğenilen 25 şirket arasındadır.

  VİKO Elektrik ve Elektronik A.Ş 30. Yılını KutluyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

2 Yorumlar

  1. nestle çikulata ççççooooooooooooooooookkkkkkkkkkk güzel

  2. ben 25 senedir çikulata süsleri yapıyorum pelit 12 sene melodi 12 sene ülker firmaları ile çalıştım kutu süsleri ve çikulata süslemesi üzerine resmi firmam var ve sizinle süsleme depatmanı kurup çalışmak isterim saygılar
    vildan başak

    irtibat tel
    0535 971 44 72

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir