Anasayfa / Kariyer ve İş / Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Niğde Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacaktır. Alımla ilgili detayları aşağıda yer alan ilanda bulabilirsiniz. Niğde ve çevresinde yaşamakta olan vatandaşlarımızı daha çok ilgilendiren bu alıma, ilanı inceleyerek, ilgili yerlere başvurularınızı yapabilirsiniz.

Niğde Üniversitesi Rektörlüğü’nden
• Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ile öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Üniversitemiz öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Yönergesi Hükümlerine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır.
• Niğde Üniversitesi öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşullan ve Uygulama İlkeleri Yönergesi Üniversitemizin web sitesinde (www.nigde.edu.tr) yeralmaktadır.
• Başvurular ilanın günlük gazetede yayın tarihi itibariyle 15 (onbeş) gündür. (Günlük gazete ve Resmi Gazete’nin ilan tarihlerinin en son olanı dikkate alınacaktır)
• Doçentlik kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Anabilim Dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, onaylı nüfus cüzdanı sureti 2 adet fotoğraf, Doçentlik başarı belgesi, yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.• Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuracak adayların 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Anabilim Dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, doktora belgesi, Yabancı Dil belgesi (KPDS ve ÜDS’den 55 puan ve üstü, TOEFL ve IELTS sınavlarında KPDS ve ÜDS’nın 55 puanına eşit ve üstünde bir puan kabul edilir.) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosyayı başvuru dosyasına ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Birimi ve Bölümü; Anabilim Dalı veya Alanı; Unvanı; Adet; Açıklamalar

Eğitim Fakültesi
Türkçe Eğitimi; Türkçe Eğitimi; Yardımcı Doçent; 1
Eğitim Bilimleri; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık; Yardımcı Doçent; 1

İktisadi ve İdari Bil. Fak.
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi; Yardımcı Doçent; 1

Mühendislik Fakültesi
Maden Mühendisliği; Cevher Hazırlama; Doçent; 1

Mimarlık Fakültesi
Mimarlık; Bina Bilgisi; Yardımcı Doçent; 1

Ulukışla Meslek Yüksekokulu
Bitkisel ve Hayvansal Üretim; Organik Tarım; Yardımcı Doçent; 2; (Organik tarım alanında veya biyoloji anabilim dalında botanik konusunda doktora yapmış olmak)
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir