Şirket Haberleri

Nike’tan Lebron James’e Yeni Ayakkabı Lebron 8 V/2

Nike Lebron 8 V/2

Nike ve LeBron James, ünlü basketbolcunun kendi imzasını taşıyan sekizinci ayakkabısının bir sonraki versiyonu LEBRON 8 V/2’yi tanıttı. İlk LEBRON 8’e kıyasla 28,35 gram daha hafif olan LEBRON 8 V/2, üst bölümü, kilit bölgelerde TPU ile güçlendirilmiş hafif file tabakasıyla desteklenen gelecek nesil Flywire teknolojisi kullanılarak yapılmış ilk Nike basketbol ayakkabısı olma özelliğini taşıyor.

Ayakkabıyla ilgili konuşan Lebron James ‘Sezonun ilk yarısında LEBRON 8’ler bana bir hayli destek ve koruma sağladı. Kritik önem taşıyan ikinci yarıya girerken LEBRON 8 V/2, daha esnek ve daha hızlı hale gelmemle değişen oyun tekniğime de ayna tutuyor. Ayakkabıdaki aslan sembolü de zafere ulaşacağımız bir sezona girerken bana esin kaynağı olması için kullanıldı’ dedi.
Ayakkabının evrimini başından beri tasarlayansa LEBRON 8 V/2 baş tasarımcısı görevini üstlenmiş olan Jason Petrie. Petrie konuyla ilgili şöyle konuştu: ‘ Daha LEBRON 8’in tasarımına başlamadan LeBron’a sorduğumuz ilk soru kendisinin sahadaki deneyimini nasıl daha iyileştirebileceğimiz oldu. Sezon boyunca LeBron’un geçirdiği evrim ve dönüşümün yanı sıra kendisinin oyun tekniğiyle yakından ilgili olarak ayakkabıda da bir evrim ve dönüşüm süreci tasarladık.’

Daha hafif ve daha esnek bir LEBRON 8 V/2 yaratmak için, ayakkabının üst kısmında güç ve destek sağlaması amacıyla gelecek nesil Flywire teknolojisi kullanıldı. TPU ve hafif file stratejik olarak, en gerekli olduğu yerlerde dayanıklılık sağlaması için aşınmanın sık görüldüğü bölgelere yerleştirildi. LEBRON 8 V/2, topuk altında ince bir yastık desteği ve delikli bir yüksek performans astarından ibaret olan basketbola özel Max Air 360 ünitesiyle olağanüstü bir tampon desteği sunmaya devam ediyor.

Birinci LEBRON 8’de olduğu gibi, LEBRON 8 V/2’nin görsel tasarımında da, James’in basketbol sahası üzerindeki mücadele yeteneğinden ve aslan figüründen esinlenildi. Ayakkabının dilinin üzerinde, rakipleriyle karşı karşıya kalmış bir aslan resmi, sağ tekteki ‘LeBron’ ve sol tekteki ‘James’ yazısı ile James’in kendi imzasını taşıyan sekizinci ayakkabıya gönderme yapmak amacıyla sekiz şeklindeki bağcık delikleri gibi ayırt edici detaylar yer alıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu