Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Nike, Halı Saha Ligi için Reklam Filmi Çekti

Nike, Halı Saha Ligi için Reklam Filmi Çekti
Nike

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen, 12 Mart – 22 Mayıs 2010 tarihleri arasında 62 il, sekiz ilçe olmak üzere toplam 70 merkezde bulunan 100 halı sahada gerçekleşecek olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nike Halı Saha Ligi’nin istatistikleri önceki senelere göre çok daha zorlu bir lig olacağının sinyallerini veriyor: 70 merkez, 100 saha, toplam 50.000 rakip. Oyuncular bu sene kendilerini göstermek ve kupaya ulaşabilmek için çok daha fazla efor sarf etmek zorundalar.

Bu zorlu rekabeti anlatmak için hazırlanan filmde, takım arkadaşlarıyla birlikte 50.000 rakibi temsil eden kalabalığın karşısında gözünü kırpmadan ve korkusuzca duran bir takım lideri görülüyor. Böylece uzun ligin zorluğu ve katılan takımların yüksek performans sergilemesi gerekliliği anlatılıyor.

Nike Halı Saha Ligi

6 Mart tarihine kadar www.nikehalisahaligi.com adresine girerek önkayıt formunu eksiksiz dolduran katılımcılar en yakın Nike kayıt noktasına gidip, 80 TL takım katılım bedeli ödeyerek başvurularını tamamlayabiliyorlar. Nike Halı Saha Ligi’ne katılacak tüm oyuncular, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilecek Herkes İçin Futbol (HİF) Lisansı’na sahip olacaklar ve kayıtlar sırasında HiF lisansı için gerekli belgeleri kayıt noktalarına teslim edecekler.HERKESiçinFUTBOL lisansı, amatör futbolun yaygınlaşmasını sağlayan, ülke genelindeki her türlü futbol müsabakasını organize futbolun içerisine dahil etmeyi ve müsabakalara katılanların TFF tarafından tescil edilmesini sağlayan lisans türüdür. HiF lisansı alan oyuncular tüm HiF turnuvalarına bu lisansla katılabilirler.

15-18 ve 19-35 yaş kategorilerinde, 6 as 2 yedek olmak üzere toplam 8 kişiden oluşan takımların katılımıyla gerçekleşecek Nike Halı Saha Ligi’nde maçlar grup turunda puan, eleme turlarında ise eliminasyon sistemiyle oynanacak. 15’er dakikalık 2 devre halinde oynanacak maçlarda beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçilecek.

Grup maçları 12 Mart’ta başlayıp 1 Mayıs’a kadar devam edecek. Gruplarda birinci olan takımlar eleme turuna katılmaya hak kazanacak. Saha finallerinin ardından 14-15 Mayıs’ta bölge finalleri oynanacak. Daha sonra 22 Mayıs tarihlerinde bölge şampiyonlarının mücadele edeceği Süper Bölge Finalleri oynanacak, Türkiye final maçları ise 4-5 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek. Finale kalan 8 takım final günü öncesi Türkiye Futbol Federasyonu antrenörlerinin yönetiminde özel bir kampa girecek.

Nike Halı Saha Ligi final maçları sonucu şampiyon olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada bir senelik bedava üyelik ve Nike Futbol koleksiyonundan ürünler de kazanacak.

Organizasyonun gerçekleştirileceği tüm halı sahalar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir sertifika sistemine tabii tutulup, imkan ve kabiliyetlerine göre derecelendirilen halı sahalardır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir