Anasayfa / Şirket Haberleri / Nike ve Galatasaray Futbol Kulübü Ortaklıkları

Nike ve Galatasaray Futbol Kulübü OrtaklıklarıNike ve Galatasaray Futbol Kulübü 17 Temmuz 2011 tarihinde beş yıllık bir ortaklığın başladığını duyurdu ve 2011 sezonu yeni takım formalarını tanıttı.

Tanıtım, 1481 yılında kurulan Galatasaray Lisesi’nde; takımın Ali Sami Yen tarafından 1905’de kurulmuş olduğu sınıfa bakan bahçede gerçekleştirildi. Etkinliğe Nike Türkiye Genel Müdürü Matthijs Visch, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, takım kaptanı Arda Turan, Kazım Kazım, Ceyhun Gülselam’ın da bulunduğu A takımı ve A2 takımıyla teknik direktör Fatih Terim katıldı. Nike işbirliği, Türkiye’nin en eski ve en tanınmış futbol kulübü Galatasaray için yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyor.

Nike Türkiye Genel Müdürü Matthijs Visch konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu ortaklık NIKE Inc.’in dünyanın bir numaralı futbol markası ve Türkiye’nin de lider spor markası olmasını daha da güçlendiriyor. Kulübün ruhunun ve taraftarların coşkusunun yeniden canlanmasına yardımcı olabileceğimiz bir zamanda Galatasaray’la bir araya gelmekten gurur ve heyecan duyuyoruz.”

Galatasaray’ın tarihi ve kültüründen izler taşıyan yeni takım formaları, kulübün renkleri olan sarı kırmızı cesurca kullanıldığından takımın ruhuna uygun bir görüntüye sahip. Mükemmel bir konfor ve performans için tasarlanan formalarda, terin buharlaşmasını sağlayan kumaş vasıtasıyla teri oyuncunun vücudundan uzaklaştırarak oyuncuların maçlarda kuru ve serin kalmasını sağlayan Nike’ın patentli Dri-FIT teknolojisi kullanıldı. Ayrıca kullanılan file yan paneller havalandırmayı arttırıyor.

İç saha forması olarak tasarlanan klasik parçalı forma, kulübün mirasından izler taşırken siyah deplasman forması yepyeni ve canlı bir görünüm sunuyor. %100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen üçüncü sarı formada üst kısım maksimum performans ve çevre üzerinde minimum etki amacıyla üretildi. Kumaş yeni bir iplik üretmek üzere eritilen kullanılmış plastik şişelerden üretildi. Her bir formada sekiz plastik şişe kullanıldı.

Galatasaray Futbol Kulübü Başkanı Ünal Aysal konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türk futbolunun sportif anlamda kurumsal ve şeffaf yapılara doğru ilerlediği bu dönemde kulüplerimiz için sahalardaki başarıların yanı sıra sponsorluk, pazarlama ve marka başarılarının da daha büyük bir önem kazandığı muhakkak.
Galatasaray Spor Kulübü olarak spor malzemeleri alanında sadece bir dünya devi olarak değil yaratıcılığıyla da ön plana çıkmış bir marka olan Nike’la formalarımız, tüm sportif ekipmanlar ve günlük giyim ürünlerimiz konusunda işbirliği yapmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

  Balık Ağı Dokuyan Çeşitler Mensucat Yurdışında Temsilcilikler Açacak

2011-2012 sezonu için Nike’ın hazırlamış olduğu % 100 geri dönüşümlü sarı formaların her iki kurumun da alanlarında inovatif ve öncü markalar olarak temsil edilmelerine katkısı olacaktır.

Galatasaray taraftarının da bu yeniliğe duyarlı olacaklarına tüm kalbimizle inanıyoruz ve yeni formalarımızı hem Galatasaray camiasına hem de bu önemli sosyal sorumluluk çalışmasına katkı amacıyla destekleyeceklerine eminiz.”

Galatasaray, Türkiye’nin en çok lig ve kupa şampiyonluğu unvanına sahip olan en başarılı kulübü ve UEFA kupasını kazanmış olan tek Türk kulübüdür.

Saha içi kullanıma yönelik formalara ek olarak Nike ayrıca, gerek saha içinde gerek saha dışında ihtiyaçlarını karşılayabilecek hafif, havalandırma sağlayan antrenman giysilerine ihtiyaç duyan oyuncular için ideal bir yeni antrenman serisini de tanıttı.

Takıma özel ayrıca günlük yaşam için tasarlanan maç sonrasında, kamp esnasında veya seyahat sırasında giyilebilecek yeni bir koleksiyon da bulunuyor. Galatasaray Spor Kulübü’nün logosunun yer aldığı Nike’in özel bir seri olan GS Polo tişört ve N98 ceketinden oluşan bu koleksiyon kırmızı, sarı ve siyah renk seçenekleri sunuyor.

Yeni Galatasaray forması ilk kez 20 Temmuz 2011’de Twente Enschede’ye karşı oynanacak maçta giyilecek. Yeni iç saha ve deplasman forması 17 Temmuz 2011 tarihinden itibaren seçilmiş Nike Mağazalarında ve Galatasaray Storelar’da satışa sunulacak. Sarı forma Ekim ayının başından itibaren, günlük giyim koleksiyonu ise Ağustos ayı itibarıyla satışa sunulacak.

Nike %100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen üçüncü sarı forma:
Nike Considered Design programının bir parçası olarak, Nike, Japonya ve Tayvan’daki katı atık sahalarına gitmesi planlanan ve burada bileşenlerine ayrılması 500 yıl alacak olan kullanılmış su şişelerinden üretilen kumaşı üretimde kullanıyor. Şişeler temizlenmeleri ve etiketlerinden sıyrılmaları için büyük bir bulaşık makinesine yerleştiriliyor, ince tabakalara ayrılarak eritiliyor ve formaların kumaşlarının dokumasında kullanılacak ipliğe dönüştürülüyor. Bu üretim işlemi, geleneksel polyester üretimiyle karşılaştırıldığında, enerji tüketimini %30 oranında azaltarak en çevreyle dost formanın üretilmesini sağlıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir