Anasayfa / Emlak Haberleri / Nisbetiye On Rezidans Projesi

Nisbetiye On Rezidans ProjesiYEŞİL BİNA OLACAK

Atlas Grup, Renkyol İnşaat ve Birincioğlu İnşaat’ın oluşturduğu ARB İnşaat Ortaklığı, arsa dahil 150 milyon dolarlık yatırımla Nişantaşı-Etiler-Bebek arasının tam ortasında Nisbetiye On projesini geliştirdi.

20 yüzyılın başlarında yer alan palas niteliğindeki klasik mimarisiyle bölgenin çehresini değiştireceği söylenen Nisbetiye On da 9 konut katı, 4 ticari birim katı ve 3 otopark da bulunuyor.

Toplam inşaat Alanı 35 bin 750 m2 olan Nisbetiye On’da farklı büyüklüklerde toplam 92 adet rezidans yer alıyor. Bunların 16 adedi 3+1, 36 adedi 2+1 ve 40 adedi 1+1 olarak şekillendirilmiş durumda. 3+1’ler 216 m2, 2+1’ler 119 m2 ile 127 m2 arasında ve 1+1’ler ise 88 m2 ile 127 m2 arasında büyüklüklere sahip. Projenin 4 katında yer alan ve toplam 11 bin 700 m2 kapsayan kiralanabilir alanlarla bölgenin çehresi değişecek.
Rezidansları lansmana özel 708 bin dolar ile 2 milyon 165 bin dolar arasında fiyatlarla satışa sunulan projenin yatırımcılığını ARB İnşaat Ortaklığı üstlenirken, projenin pazarlama ve işletmesini ise Gaya Group gerçekleştiriyor. Gaya Group kiralama ve satış hizmeüerinin yanı sıra bina ve tesis yönetimini de üstleniyor.

ARB İnşaat, Atlas Grup, Renkyol İnşaat ve Birincioğlu İnşaat’ın kurduğu, konusunda oldukça deneyimli üç inşaat şirketini bir araya getiren bir ortaklık.

İnşaatı devam eden Nisbetiye On’un 2013 yılının 3. çeyreğinde tamamlanıp yaşama açılması planlanıyor. Günümüz modern teknolojisinin gerekliliğini yerine getirmek üzere tasarlanan ve aydınlatma otomasyonundan gelen posta mesajına kadar akıllı bina sistemleriyle donatılan Nisbetiye On, aynı zamanda inşaat aşamasında kullanılan malzemelerden teknik ekipmanlar kadar yeşil bina özellikleriyle de donatılacak volan proje LEED sertifikasına da aday.

Mimari projesi bölgede pek çok prestijli binaya imza atan yüksek mimar Turgut Toydemir tarafından hazırlanan projenin, iç tasarımı ise Şakirin Camii çalışması ile uluslararası ün kazanan Zeynep Fadıllıoğlu tarafından yapıldı.

  Türkiye geneli yazlık bölgelerinde fiyatların son durumları

Projenin künyesi:

Projenin adı: Nisbetiye On
Yeri: Nişantaşı-Etiler-Bebek arasında
Yapımcı firma: ARB İnşaat Ortaklığı
Teslim tarihi: 2013
Konut sayısı: 92 adet rezidans
Fiyatlan: 708-2.165.000 dolar arasında
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İnşaat ve Altyapı Sektörü Nereye Gidiyor?

Gelişen teknolojiler ve bakış açıları yepyeni bir yaşam alanı kavramını şekillendiriyor. Ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir