Teknoloji İnovasyon

Nokia N9 ve Nokia’nın Yeni Stratejisi

Nokia, tasarım ve en son akıllı telefon teknolojisinin mükemmel bir karmasını arayanlar için ürettiği Nokia N9 modelini beğeniye sunuyor. Nokia N9’un siyah, pembe ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ve yüksek resim, müzik ve video kapasitesi için 16 GB bellek özelliği bulunuyor. Nokia N9’un tavsiye edilen perakende satış fiyatı 1500 TL civarında olacak.

15 Ağustos Pazartesi günü Feriye’de düzenlenen Nokia N9 lansmanında Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan basın mensuplarına yeni Nokia N9 ve Nokia’nın yeni stratejisi ile ilgili şunları söyledi: “Nokia, yeni bir yola girdi. Şubat ayında açıkladığımız stratejiye uygun olarak ilerliyoruz. Tüketicilere daha iyi ve daha farklılaşmış seçenekler sunmaya devam ediyoruz. Nokia N9’un amacı her şeyi daha basit hale getirmek. 2011 yılında da rekabetçi akıllı telefon modelleri sunmaya devam edeceğiz. Gerek üst uçta gerekse uygun maliyetli modellerimizi görebileceksiniz. Yeni servislerimizle, tüketicilerimiz için entegre çözümler sunacağız. Böylece, mobil iletişim sektöründeki liderliğimizi pekiştireceğiz.”

Nokia Türkiye Ürün Müdürü Ali Mutlu Direk ise şöyle konuştu: “Nokia N9’la cep telefonu kullanmanın daha iyi bir yolunu tasarlamak istedik. Bunu yapmak için, hem yazılım hem de donanım tasarımında inovasyona gittik. Nokia N9’u benzersiz yapan endüstriyel tasarım, tamamen dokunmatik kullanıcı deneyimi ve geliştiriciler için güçlü Qt altyapısı gibi ayrıntılar. Nokia N9 ile elde edilen tecrübe ve bilgi Nokia’da pek çok farklı şekilde hayat bulmaya devam edecek.”

Küçük bir dokunuşla ana sayfa
Nokia N9 sizi ana sayfa tuşunun yerini küçük bir dokunuşun aldığı inovatif yeni tasarımıyla tanıştırıyor. Herhangi bir uygulamanın içindeyken ekrana hafif bir dokunuşunuz sizi ana sayfaya geri götürüyor. Kullanıcı ara yüzündeki üç farklı ana sayfa, kullanıcıların cep telefonuyla yaptıkları en önemli şeylere, yani uygulamaları kullanmalarına, sosyal ağlarla bildirimlerini takip etmelerine ve aktiviteler arasında hızlı geçiş yapmalarına olanak sağlamak için tasarlandı.
Nokia N9’un endüstriyel tasarımı, üretimde ustalığın bir örneği ve tasarımda son nokta. Telefonun gövdesi tek parça polikarbonattan ince bir işçilikle üretildi ve eğimli şık camla kusursuz bir şekilde bütünleşti. Nokia N9 aynı zamanda çok yönlü bir deneyim için en son ses, navigasyon ve kamera teknolojisini bir araya getiriyor.
Tamamen dokunmatik inovatif tasarım
Tamamı ekran ile kaplı olan Nokia N9’da menülere geçiş için hiçbir tuş bulunmuyor. Hafif bir dokunuş ile tüm menülerde kolayca gezilebiliyor. 3,9 inçlik AMOLED ekran, çizilmeye karşı dayanıklı eğimli camdan üretildi. Nokia N9’un polikarbonat gövdesi üstün anten performansı sağlıyor. Bu özellik, daha iyi alıcı performansı ve ses kalitesi sunarken, gelen çağrıları kaçırmanıza engel oluyor.

Kamera, haritalar ve mutimedya deneyimi
Carl Zeiss marka 8 megapiksel otomatik odaklı sensörü, geniş açılı objektifi, HD kalitede video çekim özelliği ve geniş diyafram açıklığı, düşük aydınlatmalı ortamlarda bile olağanüstü çekim performansı sunarak, N9’u gelmiş geçmiş en iyi kameralı cep telefonlarından biri yapıyor. Videoları gerçek 16:9 geniş ekran formatında izleyebilirsiniz. Nokia N9 aynı zamanda dünyanın Dolby Digital Plus çözümleme ve Dolby Kulaklık post-processing teknolojisine sahip ilk akıllı telefonu. Böylece herhangi bir kulaklıkla bile surround ses deneyimi yaşayacaksınız.

Nokia N9 ücretsiz sesli yaya ve araç navigasyon özelliğini de destekliyor. Yeni ve özel sürüş uygulaması sayesinde tek bir dokunuş ile gideceğiniz yere ulaşmak için navigasyon desteği alabilirsiniz.

Daha iyi dokunuşlar
En son kablosuz teknoloji olan Yakın Alan İletişimi (Near Field Communication-NFC) özelliğine de sahip olan Nokia N9, cihazlar arasında kolaylıkla görüntü ve video paylaşımına imkan tanıyor. Yeni NFC özellikli Nokia Play 360° kablosuz müzik hoparlörü gibi Bluetooth’lu aksesuarlarla bağlantı kurulduğunda, tek bir dokunuşla harika surround ses deneyimi elde edebiliyorsunuz. Nokia N9 hakkında daha fazla bilgi için http://swipe.nokia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nokia Hakkında:

Nokia, insanları yeni ve farklı yollarla birbirine bağlayan ve her kullanıcının kendisi için önemli olan şeylere yakın olmasını sağlamak için mobil teknolojiyi kişiselleştirilmiş servislerle birleştiren bir mobil iletişim öncüsü ve dünya lideri bir mobil cihaz üreticisidir. Her gün 1,2 milyardan fazla insan, mobil cihazlardan akıllı telefonlara ve yüksek performanslı mobil bilgisayarlara kadar zengin çeşitler içinden seçtiği bir Nokia cihazı aracılığıyla birbirine bağlanıyor. Günümüzde Nokia, cihazlarını Ovi (www.ovi.com) çatısı altındaki müzik, harita, uygulama, e-posta ve çok daha fazlasını içeren yenilikçi servisleriyle bütünleştiriyor. Tüm bunlara ek olarak Nokia NAVTEQ kapsamlı dijital harita ve navigasyon servislerinde liderliğini sürdürürken, Nokia Siemens Networks de tüm dünyada iletişim ağlarına yönelik ekipman, çözüm ve servisler sağlıyor.


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu