Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / ODTÜ Teknokent Yeni Fikirler Yeni İşler Başlıyor

ODTÜ Teknokent Yeni Fikirler Yeni İşler BaşlıyorOdtü Teknokent

ODTÜ Teknokent’in düzenlediği ve geleceğin patronlarına ofis açma ve toplamda 245 bin TL’lik sermaye desteği veren ”Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, bu yılın yeni patronlarını aramaya başladı.
Elginkan Vakfı ana sponsorluğunda Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Türk Telekom, OSTİM ve İntel’in destek verdiği yarışmayı kazanan ekipler, ODTÜ Teknokent’te 3 yıl süreyle ofis açıp kendi kendilerinin patronu olabiliyor.

Alınan bilgiye göre, ODTÜ ve ODTÜ Teknokent’in 2005 yılından bu yana Elginkan Vakfı ana sponsorluğunda düzenlediği Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması, girişimciliği teşvik etmek isteyen kurum ve kuruluşlarca ilgiyle izleniyor.

Yarışma kapsamında, Elginkan Vakfı’nın yanı sıra, Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın ‘Savunma Sanayii Kategorisi”, Türk Telekom’un ”Bilişim ve Telekomünikasyon Kategorisi”, ”OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi Özel Ödülü” ile ”Intel Özel Ödül desteği” bulunuyor.

ÖDÜL MİKTARI 225 BİN TL OLDU

Yarışma bu yıl da teknoloji tabanlı iş fikrine sahip girişimciler arıyor.
Bu yılki yarışmaya katılanlar, 75 bin TL değerindeki ”Elginkan Vakfı Büyük Ödülü”, 50 bin TL değerinde ”Savunma Sanayii Müsteşarlığı Büyük Ödülü”, 50 bin TL değerinde ”Türk Telekom Büyük Ödülü”, 25 bin TL değerinde ”OSTİM Özel Ödülü” ve 25 bin TL değerindeki ”Intel Özel Ödülü” için yarışacaklar.

Genel, Savunma Sanayii ve Bilişim-Telekomünikasyon kategorilerinde yarışan ve birinci olmaya hak kazanan öğrencileri, para ödülünden daha fazlası bekliyor. ODTÜ Teknokent’te 3 yıl süreyle ücretsiz ofis alanı, İş Planı ve Girişimcilik Kursları, uluslararası fuar katılımları, hukuki ve teknolojik danışmanlık hizmetleri gibi pek çok fırsat, yarışmaya başvuracak ve finale çıkmaya hak kazanacak öğrencilerin olacak.

ONLAR DA YARIŞMAYA KATILIP DESTEK ALMIŞTI

Üniversitede öğrencilik yıllarında ya da yeni mezun bir gençken yarışmaya katılarak dereceye giren onlarca genç girişimci, yarışmada derece yaparak hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

  Girişimciler Ne Hayal Eder? Etkinliği

Yarışmaya katılan 12 ekip, ODTÜ Teknoparkı’nda kurdukları şirketlerinin patronu oldu. Bu şirketlerde 50’nin üzerinde genç araştırmacı, bilişim, elektronik ve biyoteknoloji başta olmak üzere pek çok sektöre yönelik çalışmalarıyla Türkiye’nin ar-ge altyapısına önemli oranda katkı sağlıyor.

Yarışmanın 2005 yılı finalistlerinden KADE grubunun kurduğu ”KADE Bilişim Teknolojileri ve Güvenlik Sistemleri”nin cirosu 3 milyon doları aşarken, yurt dışı ihracatlarıyla başarılı teknokent firmaları arasında faaliyetlerini sürdürüyor.

Yarışmanın geçen yıllarda kazanan ve şirketleşen gruplarından Mobilus, Biyonesil, Minder, RNART ve Rotasoft da istikrarlı büyümeleri ve ciroları ile Teknokent’in önemli firmaları arasında yerlerini koruyor.

Yarışmaya başvurmak için www.yfyi.info adresinden kayıt yaptırmak ve proje teklifi göndermek gerekiyor. Yarışmanın ilk aşaması için son başvuru tarihi 8 Nisan olarak belirlendi. Gazeteler
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir