Kariyer ve İş

Ofis Çalışanlarına Zumda Dansı

Ofis Çalışanlarına Zumda Dansı

Sigara şirketi JTI Türkiye’nin İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ece Süeren Ok, ofis çalışanlarına haftada iki gün Zumda dansı öğretiyor. Latin esintili bir dans-fitness programı olup Zumba ile çalışanlar hem egzersiz yapmış oluyor hem de keyifli vakit geçiriyor.

Ağırlıklı olarak Latin ritimlerinin ve fitness çalışmasının bir karışımı olan Zumba dansı, şirket eğitimlerine de girdi. Sigara şirketi JTI Türkiye’nin İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ece Süeren Ok, kasım ayından bu yana yaklaşık 25 çalışana zumba dansı öğretiyor. Mesaiden sonra haftada iki gün bir araya geliyor ve tüm streslerini Zumba seansları ile atıyorlar. Seanslara her departmandan, her pozisyondan ve yaştan çalışanlar katılıyor. Amaç, Zumba dansı ile hem sağlıklı yaşamak hem de beraber keyifli zaman geçirmek.

Sigara şirketi JTI Türkiye’nin İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ece Süeren Ok, zumba ile geçen yıl tanışmış. Zumba’nın enerjisi ve verdiği mutluluğun, kendisini günlük hayatın stresinden uzaklaştırdığını, enerjisini arttırdığı ve mutlu ettiğini söyleyen Ok, kasım ayında kendi Zumba B1 sertifikasını alıp, bu mutluluğu yakın çevresine de yaymaya karar vermiş. Son olarak Şubat ayında, Londra’daki Uluslararası Zumba Eğitmenleri Konferansı’nda, daha çok yaşlılara ve hareket kabiliyeti az kişilere yönelik bir çalışma programı için Zumba GOLD sertifikası almış.
B1 sertifikasını aldıktan sonra da ilk öğrencileri iş arkadaşları olmuş. Ok, “İlk haftamızın sonunda herkesin ortak kanısı, bir saatin nasıl geçtiğini anlamadığı, çok eğlendiği ve evlerine günün yorgunluğundan arınmış, mutlu olarak döndüğüydü. Böylece katılım gün geçtikçe artmaya başladı. Şirket içinde gerçekleştirilen bu tip sosyal etkinliklerin, kişilerin gün içinde iş ilişkilerinin bulunmadığı bazı iş arkadaşlarıyla, farklı bir ortamı paylaşarak, birbirlerini tanımaları ve ilişki geliştirmeleri olduğuna inanıyorum. Bunun da motivasyonu ve şirketteki mutluluğu beslediği bir gerçek” diyor.

Sosyal sorumluluk projelerine zumba ile destek

JTI çalışanları şirketlerinde yaptıkları Zumba derslerinin birini Çeşme’deki, Nil Buket Gülergin Ormanı’na fidan bağışı projesinin bir parçası olarak yapmışlar.

21 Haziran Dünya ALS Farkındalık Günü’nde de, geliri Türkiye ALS – MNH Derneği’ne bağışlanacak bir Zumbathon aktiviteleri olacak.

Ece Süeren Ok, planladıkları bir diğer etkinliğin de Türkiye Yardımsevenler Derneği Dr. Kemal Tarım Dinlenme Evi’nde gerçekleştirecekleri gönüllü Zumba seansları olduğunu söylüyor: “Bu yaz, Dinlenme Evi yönetimiyle birlikte belirleyeceğimiz bir günde, Zumba GOLD kategorisi altında eğlenceli seanslar yapacağız. Bu keyifli kondisyon antrenmanının, yaşlılardaki kalp ve dolaşım sistemini güçlü tuttuğunu, onları daha mutlu ve sağlıklı kıldığını biliyoruz.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu