Anasayfa / Şirket Haberleri / Ofis malzemesi ihtiyacına online çözüm sunuyor

Ofis malzemesi ihtiyacına online çözüm sunuyor

Ofis malzemesi ihtiyacına online çözüm sunuyor

Online tabanlı ofis malzemeleri hizmeti veren Avansas.com, yüzde 100 yerli sermayeli bir şirket. Şirketin hedefi, orta vadede 400 milyon TL ciroya ulaşarak, pazar payını yüzde 10’a çıkartmak.

avansasTürkiye ofis malzemeleri pazarı büyüklük yaklaşık 4 milyar TL’ye ulaşmış durumda. Ekonomik kalkınma ve bunun belli bir çizgide artarak devam etmesi bütün sektörleri olumlu yönde etkiliyor. Dolayısıyla pazara her geçen gün yeni oyuncular katılıyor, orta ölçekli oyuncular büyüyor, cirosal ve faaliyet açısından zaten büyük işler yapan şirketler uluslararası olma yolunda kendilerini geliştiriyor. Bütün bunlar her geçen gün yeni iş merkezleri gereksinimine yol açıyor. Bu anlamda ofis malzemeleri pazarının Türkiye’de büyüyeceğini söylemek yanlış olmaz.

işte Avansas.com da online tabanlı ofis malzemeleri hizmeti veren şirketlerden biri. Avansas.com, yüzde 100 Türk sermayesiyle tekstil ve inşaat sektörlerinde yatırımları ile tanınan Peker Ailesi tarafından 2009 yılında kuruldu. Avansas.com, dünyanın en önemli ofis malzemeleri markalarını bünyesinde bulunduruyor. Kâğıt ve ofis ürünleri, mürekkep&toner, temizlik, gıda, ofis makineleri, teknoloji / aksesuarlar ve mobilyadan oluşan sekiz ana ürün kategorisinde binlerce ürün gamma sahip. Avansas.com tüm ürünlerini online olarak hizmete sunuyor.

Gelecekte yurt dışına da açılacak

Avansas’ın farklı ölçekteki işletmelerin ihtiyaç duyabilecekleri tüm ofis malzemelerini uygun fiyatlarla sunduklarını söyleyen Avansas Genel Müdürü Rainer Thews, “Maliyet ve zamandan tasarruf sağlayarak şirketlerin rekabetçi avantajlarına destek oluyoruz” diyor.

Avansas.com’un bugün binin üzerinde müşterisi bulunuyor. Türkiye çapında da ürün gönderimi yapıyor. Şu an için kendi iş modellerini geliştirme ve büyümeyi devamlı kılma üzerine odaklandıklarını ifade eden Thews, “Tüm planlarımızı Türkiye için yapıyoruz. Sisteminizi Türkiye’de sağlam bir zemine oturttuğunuz zaman komşu ülkelerde de benzer bir yapıyı kurmak işin doğal bir parçası. Bu aynı zamanda bizimle birlikte önemli ölçüde gelişim gösteren birçok yerli tedarikçi için de avantajlı bir durum. Gelecekte büyümemizi Türkiye sınırları dışında geliştirmek te planlarımızın bir parçası” şeklinde konuşuyor.

Dev şirketlerle çalışıyorAvansas.com, aralarında Faber Castell, HP, Unilever (Lipton), 3M, Xerox, Uni-Ball. Leitz, Canon, Logitech’in de bulunduğu dünyanın en önemli tedarik markaları ile çalışıyor. Ayrıca bankacılık, perakende, havacılık, sigorta, inşaat, ilaç gibi birçok farklı sektörden önemli yerli ve yabancı firmalar müşterileri arasında yer alıyor.

Şirket bugün 80 kişiye istihdam sağlıyor. 2013’te istihdam sayısının 150’ye dört yıl içinde ise 300’ün üzerine çıkması hedefleniyor.

Türkiye genelinde 6 binden fazla müşteriye hizmet verdiklerini ifade eden Thews, 2012 yılında yüzde 100 büyüme gerçekleştirdiklerini kaydediyor. Orta vadede satış rakamlarını 400 milyon TL’ye getirerek pazar paylarını yüzde 10’lara taşımayı hedeflediklerini belirten Thews, “Uzun vadede ise hedefimiz pazar lideri konumuna gelerek 1 milyar TL ciro ile yüzde 30 pazar payına ulaşmak” diyor.

20 milyon TL yatırım yaptı

Avansas.com’un şu ana kadar 20 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptığını söyleyen Thews, şöyle devam ediyor: “Hedefimiz Türkiye’de faaliyet gösteren tüm şirketleri müşterimiz haline getirmektir. Bunlar 5-6 kişilik çalışanı olan küçük şirketler olabileceği gibi global çapta faaliyet gösteren bin ve üzeri sayıda çalışanı olan çok büyük şirketler de olabilir. En büyük hedefimiz ise Türkiye’de ofis malzemeleri denilince akla gelen ilk firma olmak.”

Türkiye’deki e-ticaret sektörünün her yıl büyüdüğüne de dikkat çeken Thevvs, Türkiye’nin Avrupa’nın 6’ncı en büyük internet nüfusuna sahip olduğunu vurguluyor. Geçtiğimiz yıllara oranla özellikle son 1-2 yılda e-ticaret alanında çok büyük bir gelişme sözkonusu olduğunun altını çizen Thews, “internetten alışverişe karşı önyargılar yavaş yavaş kırılıyor.

Bunun en büyük göstergesi 2012 yılında, toplamda Türkiye’de 12,5 milyar dolarlık bir e-ticaret satışın gerçekleşmiş olması. Bütün bu veriler ışığında Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi ofis malzemeleri alanında da çok büyük bir pazar potansiyeli taşıdığını söylememiz mümkün” şeklinde konuşuyor.

İşin sırrı stoklu çalışma

Avansas.com’un şirketlerin ofis malzemeleri ihtiyaçlarım, zaman ve maliyetten tasarruf sağladığım belirten Thews, farklı özelliklerde ve kalitelerde ürün çeşitliliği sunduklarım ifade ediyor. Sipariş verildikten bir gün sonra teslimat gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Thews, stoklu çalıştıklarım anlatıyor. Hizmet verdiğimiz sektörü ve rakiplerimizi doğru analiz ederek ürünlerimizi müşterilerimizin aradığı fiyat avantsyı ihtiyacına cevap verebilir nitelikte doğru fiyatlandırıyoruz. Thews şöyle devam ediyor: “İş konseptimizi oluşturan bir başka unsur, ürün çeşitliliği ve ürünlerin stokta hazır bulunması ile birlikte teslimatta hızlı olmak. İyi bir dağıtım stratejisi ve depomuzu en efektif şekilde kullanarak şirketimize sipariş geçilen bir ürünü İstanbul sınırlan içerisinde kendi dağıtım araçlarımızla ertesi iş günü en geç mesai saati bitimine kadar teslim edebiliyoruz. 500 km mesafedeki gönderiler bir, 500 km üfceri gönderileri iki işgünü içinde teslim edebiliyoruz.”

Burcu Tuvay / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Fevziye Öztürk

    Satış ortaklığı yapmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir