Anasayfa / Haberler / Öğrencilere Staj İmkânı Tanıyan Yased Koza Projesi Başvuruları Başladı

Öğrencilere Staj İmkânı Tanıyan Yased Koza Projesi Başvuruları Başladı
Öğrencilere Staj İmkânı Tanıyan Yased Koza Projesi Başvuruları Başladı

Türkiye’nin 33 şehrindeki üniversite öğrencilerine bir aydan 45 güne kadar staj imkânı tanıyan YASED KOZA projesinin başvuruları başladı. Türkiye’nin dev şirketlerinde staj yaparak bu önemli kariyer fırsatını değerlendirmek isteyen öğrencilerin en geç 25 Mart’a kadar başvuru yapmaları yeterli.

Uluslararası Yatırımcılar Demeğinin (YASED) ilk olarak 2009 yılında gerçekleştirdiği ve bu yıl da kapsamını genişleterek hayata geçirdiği YASED KOZA projesi kapsamında üniversite öğlencilerine çokuluslu şirketlerde staj olanağı sağlanıyor.

Bir ay ya da 45 günlük staj seçenekleri sunan projede öğrencilerin tüm staj masrafları YASED ve YASED üyesi şirketler tarafından karşılanıyor. Toplamda 33 ili kapsayan projeye online işe alım çözümleri şirketi Monster, staj ilanlarının yayınlanması, başvuru sürecinin yönetilmesi için gerekli araçların sağlanması ve projenin duyurulması konularında destek sağlıyor.
Projeye başvurmak isteyen öğrencilerin bu 33 şehirden birinde doğmuş olmaları ve bu şehirlerdeki üniversitelerden birinde 3’üncü ya da 4’üncü sınıf üniversite öğrencisi olmaları, son olarak da 0rta düzeyde İngilizce bilmeleri gerekiyor.

yased2009 yılından bu yana 100 fazla uluslararası şirkette staj yapma imkanı bulan öğrenci sayısı 500 oldu, Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED’in KOZA Projesi ile uluslararası şirketlerde staj olanağına ne dersin?

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da hükümetimizin açıkladığı yeni teşvik sistemine göre en az gelişmiş beşinci ve altıncı bölgeler olarak belirlenen illerdeki üniversitelerde eğitim gören öğrencileri kapsayan KOZA projesine başvurular Yenibiriş.com üzerinden yapılıyor.

YASED üye şirketlerinin İnsan Kaynakları yöneticilerinden oluşan uzman ekipler tarafından çeşitli teknikler kullanılarak aranan niteliklere sahip öğrenciler seçiliyor ve gidiş-geliş yol giderleri, maaşları, konaklama masrafları dahil her türlü ihtiyaçları YASED ve üye şirketler tarafından karşılanıyor.

Proje, seçilecek öğrencilerin 2013 yaz döneminde 1 ay süresince uluslararası firmaların iş yapış sistemlerini İstanbul’daki merkezlerinde öğrenmeleri ve staj dönemi süresince edindikleri deneyimleri ileride gerek bölgeleri gerekse kendi kişisel gelişimleri için kullanabilmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Katılım Şartları :

T.C. vatandaşı olmak
Üniversitede 3. Yada 4. sınıf öğrencisi olmak
Proje kapsamında bulunan illerde doğmuş ve okuyor olmak (Adıyaman, Aksaray, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Hakkari, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Kahramanmaraş, Kilis, Mardin, Muş, Niğde, Ordu, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat)
Yenibiris.com web sitesi üzerinden başvuru yapmak

Başvuru için : yased başvuru


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

30 Yorumlar

  1. ya ben başvuru tarihin kaçırdım 30 marta kadar biliyodum tekrar başvuru yapma imkanım varmı koza projesine katılmayı çok istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz..

  2. bu arada mülakat için yol masraflari karşılanıyo mu ilgiilenen ve bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

  3. iyi günler, ben o illerden birinde doğmadım ama verilen ilerin birinde okuyorum. acaba bu şekilde başvuru yapabilir miyim?

  4. ben bu baş vuruyu nasıl yapacam hakkariliyim van y.y.ü mezunuyum yardımcı olursanız memnun olurum yüksekokul mezunuyum mezun olmuşum

  5. Listede yer alan illerden birinde doğdum ama orada öğrenci değilim yinede bu projeye katılabilir miyim?

  6. saymış olduğunuz illerden birinde doğdum ama orada öğrenci değilim yinede bu projeye katılabilir miyim?

  7. ve 2 yıllık meslek yüksek okulu ögrencileri içinde gecerli mi bu staj imkanı

  8. selam bu staj için illa 3. veye 4. sınıfta olmak mı şart

  9. nası yapacağım ben mezun oldum yinede yapabilir miyim?

  10. başvurular nereden yapılacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir