Haberler

Okan Üniversitesi Yüksek Lisans Programı

OKAN ÜNİVERSİTESİ / Uzaktan eğitim programları arttı

okan universitesiÜniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsünde Lojistik Yönetimi’nden Muhasebe ve Denetim’e, Bankacılıktan Moda Tasarım’a, Eğitim Yönetimi ve Denetiminden Psikoloji’ye, Çeviribilim’den Satış ve Pazarlama’ya kadar geniş bir alanda çok sayıda farklı yüksek lisans programı bulunuyor. Programlar, kazandığı başarıyı takiben işletme, Muhasebe ve Denetim, Psikoloji ve Eğitim Yönetimi alanlarında beş farklı doktora programı ile eğitimini bir sonraki aşamaya taşımak isteyen adaylara da fırsatlar sunuyor.

Yüksek lisans ön başvurularını yıl boyunca alan üniversite, sınıfların açılacağı dönemlerde başvuruları değerlendirerek adaylarla iletişime geçiyor. Okan Üniversitesinde yüksek lisans programları arasında en çok talep gören programlar diğer üniversitelerden biraz farklı.Yerinde eğitim verilen programlar arasında, stajyerlere hem staj kısaltma hem de bilgi açısından fayda sağlayan Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans Programı başta olmak üzere, Psikoloji, İşletme, Gayrimenkul Finansmanı ve Değerleme Programlan yüksek ilgi görüyor. Uzaktan Eğitim Programları ise son yıllarda yaşanan yoğun tempo içerisinde minimum zaman kaybı ile yüksek lisans yapmanın en etkili yöntemi olarak hem İstanbul içinde hem de İstanbul dışındaki aday öğrenciler tarafından tercih ediliyor.

Üniversite, bu ilgi nedeniyle, İşletme Yüksek Lisans Programı’nın yanı sıra 2013-2014 Güz Dönemi’nde Bankacılık, Gayrimenkul Finansmanı ve Değerleme, Lojistik Yönetimi, Muhasebe ve Denetim Programlarinı da uzaktan eğitim yoluyla vermeye başladı. Bunun dışında, günümüzün başlıca iletişim kaynağı Sosyal Medya’yı daha iyi anlamak ve yönetebilmek için Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programina, Güzel Sanatlar alanında kendini geliştirmek için Sinema Televizyon Yüksek Lisans Programina da başlanıyor. Yılda bin kişinin yüksek lisans yaptığı üniversitede program ücretleri ise 13 bin ile 15 bin 500 lira arasında değişiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu