Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Olympus’tan, Zorlu Koşullara Dayanıklı Kamera: Tough TG-810

Olympus’tan, Zorlu Koşullara Dayanıklı Kamera: Tough TG-810Dijital kamera sektörünün en önemli üreticilerinden birisi olmayı başaran Olympus firması, Tough TG-810 isimli zorlu koşullara dayanıklı yeni kompakt kamerasını kamuoyuna lanse etti. 2 metre yükseklikten düşmeye, toza, 10 metre derinliğindeki suya, -10 dereceye kadar hava durumuna karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan dijital fotoğraf kamerası, GPS, elektronik pusula ve manometre üçlüsü ile birlikte özellikle dağcıların ilgisini üzerine çekecek gibi duruyor.
100 x 65 x 26 mm boyutlarında ve 221 gram ağırlığında olan dijital kamera, 1/2.3 inç’lik 14 megapiksel CCD sensör, 5 kata kadar optik yakınlaştırma yapabilen 28 – 140 mm f/3.9-5.9 objektif ile birlikte gelirken, 720p (HD) çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor. Olympus’un TruePic III+ görüntü işlemcisini içeren cihaz, 19.5 MB dâhili belleğe sahip. SD / SDHC / SDXC kartlarla yükseltilebilen harici hafızaya olanak sağlayan Tough TG-810, Wi-Fi destekli Eye-Fi kartlarla da uyumlu olarak çalışacak.

3.0 inç genişliğinde 920.000 piksel LCD ekran ile birlikte gelen dijital fotoğraf kamerasının, mini HDMI çıkışıyla birlikte harici ekranlara görüntü aktarımı gerçekleştirmesi de sağlanıyor.

  Microsoft Surface ile tablet PC piyasasına girdiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir