Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / OMsignal Akıllı T-Sihrt Teknolojik İş Fikirleri Alanında Çığır Açacak

OMsignal Akıllı T-Sihrt Teknolojik İş Fikirleri Alanında Çığır AçacakHareketlerimizi algılayıp bunları izleyen uygulama olarak Xpressionand Soma Analytics bizlere hem izlemek hem de duygularımızı takip etmek için yeterince yardımcı oluyordu. Bir de geleceğe bakın, OMsignal içerisinde zararsız sensörlerin bulunduğu giyilebilir bir t-shirt geliştirdi. Bu t-shirt sizin duygularınızın durumunu ölçüyor ve data verilerinin paylaşımını otomatik olarak gerçekleştirebiliyor.

omsignal

FitBit ve Nike+ gibi izleme programları sadece fiziksel aktiviteleri o anlık izlemek için tasarlanmış olan uygulamalardı. OMsignal ise bunların yanı sıra her zaman gözlemleme imkanı sunabilmeyi hedeflemektedir. T-shirt şuanda sadece geliştiricileri tarafından testler yapılması amacıyla kullanıyor. Direk kontakt özelliği ile kalp ataşları, nefes durumu gibi birçok performans öğrenilebiliyor ve kayıt edilebiliyor. En büyük özellik ise bu kayıt edilen dataların anlık olarak akıllı telefonlara aktarım özelliğin bulunmasıdır. Herhangi bir olumsuzluk ya da değişiklik olduğunda akıllı t-sihrt bunu algılıyor ve hemen sinyali gönderiyor. Ayrıca bu t-shirt ile hamilelerin bebeklerinin sağlıklarını takip edebilmeleri de mümkün olabiliyor. Diğer en büyük bir özellik ise aile bireylerinin ciddi sıkıntılarından çok erken haberdar olmaktan geçiyor.
Video size t-shirt’ün günlük kullanım alanları hakkında çok daha fazla bilgi verecektir.

Dayanıklılığı ve faydaları birçok yardımı olacağı düşünülen bu ürün önümüzde ki birkaç yıl içerisinde de bazı testlere tabi tutulacak. OMsignal şuanda Google, Facebook ve doktorların dikkatini çekmeyi başardı bile. Belki de bu ilgi bu giyilebilir bilgisayar teknolojisinin önünü açmada faydalı olabilir?

Website: www.omsignal.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Mugen İmazlı Honda CR-Z Hibrid Prototip GeliyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Kilosu Bin Euro Olan Trüf Mantarı Yetiştirmek

Kilosu 100 euro‘dan başlayıp 3500 euro‘ya kadar çıkıyor. Türkiye’nin iklim şartları, yetiştirmek için çok elverişli. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir