Şirket Haberleri

Önal Elyaf, Yeni Üretim Tesisi İle Kapasitesini Artıracak

Önal Elyaf, 2012 yılında yeni üretim tesisi ile kapasitesini artıracak.Tekstil teleflerine yeniden hayat vererek rejenere elyafa dönüştüren ve Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Belgesi alan Önal Elyaf, 2012 yılında yeni üretim tesisi ile kapasitesini artıracak. Firma, yeni tesisiyle aynı zamanda open-end iplik üretimi de gerçekleştirecek.

Tekstil sektöründe sayısız kimyasal maddeler ile çalışıldığının altını çizen Önal Elyaf Tekstil Pazarlama Sanayi Genel Müdürü İlhan Önal, 1996 yılında Çerkezköy’de elyaf üretimi ile faaliyete başladıklarını aktardı. Hammadde temini açısından Trakya bölgesinde ilk sıralarda yer aldıklarını ifade eden Önal, “İpliğin talep merkezi olması nedeniyle yaklaşık iki yıl önce Uşak’ta faaliyetlere başladık. Uşak’ta ürettiğimiz rejenere elyafları open-end iplik üretimi yapan firmalara veriyoruz” dedi.

Trakya bölgesindeki pazar hâkimiyetini tüm Türkiye’de yakalayabilmek adına büyük bir yatırıma imza attıklarını söyleyen Önal, 50 bin metrekarelik arazi satın alarak yeni tesis inşaatına başladıklarını belirtti.
İnşaatın bitmek üzere olduğunu vurgulayan Önal, “25 bin metrekaresi kapalı alan olan tesisimizi önümüzdeki aylarda faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Yeni tesisin faaliyete girmesi ile beraber 8 bin 500 ton olan yıllık üretim kapasitemizin 15 bin tona çıkmasını hedefliyoruz. Bununla beraber işçi sayımızı en az 200-250 kişiye çıkararak ciddi iş istihdamı sağlayacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yeni tesislerinde rejenere elyaf üretiminin yanı sıra open-end iplik üretimi de gerçekleştireceklerini söyleyen Önal, “Bu yeni iplik tesisimizde Ne 13’den Ne 30’a kadar iplik üretimi yapacağız. İpliklerimiz konfeksiyon üretimi yapan firmalar tarafından kullanılacak” diye konuştu.

kobidenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu