Anasayfa / Turizm ve Tatil / Önemli Kış Turizm Merkezlerinden Uludağ’da Kayak Sezonu Başladı

Önemli Kış Turizm Merkezlerinden Uludağ’da Kayak Sezonu BaşladıTürkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Bursa Uludağ’da, kar kalınlığı 50 santimetreyi geçince kayak sezonu başladı.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın akşam saatlerinden itibaren yeniden başlayacağını ve önümüzdeki hafta içinde de devam edeceğini bildirdi.
Halen 21 otelin bulunduğu Uludağ’da zemin beyaza büründü. Uludağ yolunda ise zaman zaman sis etkili oluyor ve görüş mesafesi 30 metreye kadar düşüyor. Bursa Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Uludağ’da kar yağışının yarın akşam saatlerinde yeniden başlayacağını belirtti. Uludağ oteller bölgesinde kar kalınlığının 50 santimetreyi geçtiğini belirten Ağaoğlu Otel Müdürü Murat Pınarcı, kayak mevsiminin başladığını açıkladı.

Yağan son karla birlikte kayakseverlerin zirveye akın ettiğini belirten Murat Pınarcı, “Zeminde kar tuttu. Kayakseverler kayak yapmanın tadını çıkarıyor. Uludağ’da çok hoş bir manzara var. Kar yağışıyla birlikte Uludağ’a olan ilgi de arttı.” dedi.

  Cornelia Diamond BeachYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir