Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Online reklamcılık nereye gidiyor?

Online reklamcılık nereye gidiyor?Amerika’nın önemli reklam dernekleri, online reklam ölçümlemeyi basitleştirmek için harekete geçti.

İnteraktif Reklamcılık Bürosu (IAB ), Milli Reklamcılar Derneği (ANA ) ve Amerikan Reklam Ajansları Derneğİ (4A’s) ortak bir açıklama yaparak online reklam ölçümlemeyi basitleştirecek bir girişimi hedeflediklerini duyurdu. Bu üç dernek, yönetim danışmanlığı firması Bain & Company ve stratejik danışmanlık firması MediaLink ile yeni online reklam ölçümleme sistemi yaratmak için birlikte çalışacak.

Quinta California’daki IAB’nin yıllık toplantısında yapılan açıklamaya göre, Making Measurement Make Sense adıyla anılan yeni girişimin masasında henüz hazır bir proje yok. Fakat bu üç dernek çabalarının sonuç vereceği ne inanıyor ve online reklam endüstrisinde bir dönüşüm yaratmayı umut ediyor.
Bu çabanın ne olduğu veya neler getireceği henüz belirgin değil. Bu üç derneğin liderleri basın toplantısında muğlâk fakat hevesli konuştular.

IAB endüstri servisleri başkan yardımcısı Sherrill Mane’ne göre reklam ve iş dünyası dijital medyaya geçiş yaptığında daha önce kullandığımız yöntemleri değiştirmeli ve daha marka odaklı çalışmalı.

Bu üç dernek, dijital medyanın hala yeterince marka odaklı olmadığını düşündüklerini belirtiyor. Dijital medyada kampanya yapmak isteyen firmalar  Nielsen, comScore, Quantcast ve Compete’in de içinde bulunduğu onlarca kaynakla karşılaşıyorlar. Farklı siteler ve sosyal ağlar, farklı tanımlamalar üzerinden reklam yayını yapıyor. Video siteleri ise çok daha kafa karıştırcı ve düzensiz.

Mane, “tedarik zinciri oldukça karmaşık ve etkisiz” diyor.

Bu dernekler elbette ki online reklam endüstrisini standardize etmeyecek. Bmyle bir otoriteye de sahip değiller. Amaçları markalara, hizmet sağlayanlara ve online reklam satın alanlara yardım edebilecek bir rehber ve yol haritası oluşturmak.

  Aref Ghafouri Filli Boya Capatect ReklamıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir