Anasayfa / Kültür Sanat / Onur Yanık’ın Yaratıcılık Kitabı

Onur Yanık’ın Yaratıcılık KitabıProvokatör Eş Başkanı Onur YANIK’ın kaleme aldığı ve Reklam Yaratıcıları Derneği’nin yayınladığı “Yaratıcılık” seçkin kitapçılarda!

Reklam Yaratıcıları Derneği, herkesin merakla beklediği 5 ayrı seçkiden oluşan “Beslenme Saati Kitapları”nı kısa bir sure önce yayınladı.

Bu özel çalışmalar arasında Fatoş Karahasan’ın “Neden Herkes Futbol ve Reklamdan Anlar?”ı, Güven Borça’nın “Başka Akmerkez Yok”u, Hasan Ömer Gider’in “Nasıl Satış”ı, Bülent Fidan’ın “Reklam ve Karikatür”ü ve Onur Yanık’ın “Yaratıcılık”ı yer alıyor.

Onur Yanık, uzun bir çalışma sonucu derlediği kitabını şöyle özetliyor:
“Yaratıcılığın ayrıcalıklı insanlara bahşedilmiş üstün bir özellik olduğunu düşünüyor ve yaratmayı mucizevi bir iş olarak görüyorsanız, bu inancınız sarsılmak üzere…

Çünkü kavram ile ilgili pek çok bilimsel bakış açısını bir araya getiren bu özel kitap, sizlere yaratıcılığın herkeste var olan ve harekete geçmeyi bekleyen bir potansiyel olduğunu; yaratma eyleminin ise nefes almak kadar basit bir reflekse dayandığını anlatıyor.
Eşsiz bir yaratma yeteneği ile doğan insanoğlu, daha sonra bunu unutmak için elinden geleni yapıyor. Sosyo-psikolojik engellere takılıp, yaratıcılığını kendi seçtiği bir kutuya hapsediyor. İnsanın yaratma güdüsüyle tekrar buluşabilmesi için kavramı yeniden tanımlaması, yaratıcılığını körelten faktörleri tanıması ve bu engelleri ortadan kaldıracak çözüm önerilerini bilmesi gerekiyor.

Bu çalışma, kavram ile ilgili çok yönlü bir bakış geliştirerek, yaratıcılığını bir ömür boyu beslemek isteyenler için yalın ancak derin bir başucu kitabı niteliğinde…”

Reklam Yaratıcıları Derneği’nin koordinasyonunda dünyaya gelen bu özel çalışmaya seçkin kitapçılardan ya da doğrudan RYD’den ulaşmak mümkün.

Onur YANIK kimdir?
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimini aynı bölümün yüksek lisans programı ile sürdürdü. O dönemde Reklamcılık Vakfı’nın ve PRCI Turkey’nin özel referansları ile çeşitli ajansların yaratım departmanlarında görev aldı. ICCO ve TUHİD bünyesinde bir çok eğitim programına katıldı.

  Yenikapı'da bulunan mezarların dünyada eşi benzeri yok

Yaklaşık beş yıl önce kendi reklam ajansını kurdu. Bugüne kadar 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası markaya reklam ve tanıtım hizmeti sundu. 2005 Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde UBP adayı Derviş Eroğlu’nun seçim kampanyasını hazırlayarak, siyasal reklamcılık tarihindeki en genç reklamcı ünvanını aldı. Aynı yıl içinde Avrupa Birliği Komisyonu’nun pazarlama iletişimi danışmanı oldu.

RYD ve Dil Derneği Üyesi olan Onur Yanık, kurucu ortağı olduğu PROVOKATÖR’de reklam düşünürü ve stratejist olarak çalışmayı sürdürüyor. Pazarlama iletişimi üzerine yazdığı pek çok makalesi, “Reenkarnasyon”, “Reklam ve Kent” başlıklı iki çalışma kitabı bulunuyor.

Yazara ulaşmak için:
onur.yanik@provokator.com

RYD’den doğrudan sipariş için:
0212 236 98 43
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşte dünyanın 23 kadim kenti…

Dünyanın en eski kentleri Bu kentler, savaşların ve doğanın hışmına rağmen binlerce yıldır ayakta. Palmyra, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir