Anasayfa / Kariyer ve İş / Orhan Kılıç Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Orhan Kılıç Kılıç Holding Yönetim Kurulu BaşkanıDenize ağ attı bir sektör çıkardı

orhan kilicİş hayatına Bodrum ve çevresinde sebze ve meyve perakendeciliği yaparak başlayan Orhan Kılıç, 1990 yılında adım attığı kültür balıkçılığında Türkiye’nin en büyük su ürünleri şirketinin sahibi olmayı başardı. Kılıç Deniz, ISO 500 listesine Muğla’dan giren tek şirket olarak aynca çok önemli bir başarı hikayesinin de altına imza attı. Türkiye’de şu an yaklaşık 200 bin ton kültür balığı üretimi var. Üretilen yavru balığın, yüzde 75’ini ise Kılıç üretiyor. Yani bugün kültür balıkçılığı sektöründen söz ediyorsak bunda Orhan Kılıç’ın ortaya koyduğu vizyonun çok önemli bir rolü var.
Orhan Kılıç Bodrum doğumlu. Bir Bodrum aşığı… Yarattığı bin 100 kişilik istihdamla Bodrum ekonomisinin en önemli isimlerinden biri. Her ne kadar Orhan Kılıç’ın ismi Bodrum ile özdeşleşse de, şirketin Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Aydın’da da yatırımları var.

Levrek ve çipurada dünyanın en büyük yavru balık üreticisi konumunda olan Kılıç, üretiminin yüzde 70’ini başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere Rusya’ya, Amerika’ya ve Ortadoğu’ya ihraç ediyor. Kılıç Deniz yıllık 30 bin tonluk üretim kapasitesiyle 40’a yakın ülkeye ihracat yapıyor. Bu rakamlar Kılıç Holding i Bodrum’un en büyük ihracatçısı da yapıyor aynı zamanda. Her ne kadar hep balıktan söz ettiysek de, Kılıç Holding büyükbaş hayvancılık, inşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Ekonomist

  Beta Ayakkabı 2015 Eleman Alım PlanlarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşinizde ilk gününüz

Diyelim ki, yeni bir işteki ilk gününüz. Ato/ davranmalı, neler yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz? Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir