Anasayfa / Teknoloji / Orion Yeni Uzay Aracı

Orion Yeni Uzay AracıAstronotları, 21 güne kadar sürebilecek uzay yolculuklarıyla asteroidlere veya Mars’ın bir uydusuna taşıyabilecek olan yeni uzay aracı, Denver kenti yakınındaki bir tesiste yeni testlere tabi tutuluyor.
Orion, uzayda belirli bir hedef için tasarlanmıyor. NASA’nın verdiği bilgilere göre araç, Uluslararası Uzay İstasyonu’na yönelik seferlerde de kullanılabilecek. Lockheed Martin şirketi yetkilileri, Orion ile, Ay’ın Dünya’dan görünmeyen yüzünde de keşifler yapılabileceğini belirtiyor. Bu araçla, küçük gezegenler olarak da adlandırılan asteroidlere insan indirilebilecek veya Mars’ın bir uydusuna ulaşılarak yörüngeden, uydunun yüzeyindeki bir robot aracın astronotlar tarafından yönlendirilmesi sağlanabilecek.

Kapsülün uç kısmına, taşıyıcı roketin fırlatılması anında veya hemen öncesinde fırlatmanın iptali durumunda, astronotların bulunduğu kapsülü acilen ayırarak kurtaracak bir güvenlik sistemi eklendi.

  Pentax K-50 dijital SLR fotoğraf makinesiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir