Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Orka Group Radyasyon Önleyici Ceket Üretti

Orka Group Radyasyon Önleyici Ceket Üretti

Damat, ADV ve Tween markalarını bünyesinde bulunduran Orka Group, doğal klima etkisi yapan ve cep telefonlarının yaydığı ışınları yüzde 99,99 engelleyen ceket üretti.

Yeni modeller arasında ayrıca radyasyon önleyici ceket, kırışmayan takım elbise, anti stres tişörtler, su itici takım elbise gibi farklı çeşitler bulunuyor. İnovatif ürünlerdeki yıkama ve kullanma talimatı diğer ürünlerden çok farklı değil. Bu modellerin ortaya konulması için şirket olarak 4-5 yıldır yoğun bir inovasyon çalışması yaptıklarını kaydeden Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, önümüzdeki dönemde sadece fiyat ve rekabetle ayakta kalmanın mümkün olmayacağını söyledi. Orakçıoğlu, geliştirdikleri inovatif ürünleri “tamamen bir gelecek projesi” olarak tanımladı. Söz konusu ürünlerin fiyatı normal ürüne göre yüzde 20-30 daha fazla. Ürünlerin cironun içindeki payının ise önümüzdeki 2-3 yıl içinde yüzde 30’a ulaşacağı öngörülüyor. Bu ürünler için bir müşteri kitlesi oluşmaya başladığını ifade eden Orakçıoğlu, “Bazı ürünlerimiz yok satıyor. Örneğin leke tutmayan beyaz gömlek, mağazalarımızda çok fazla kalmamış.” dedi. Mağazalaşmaya önem veren şirketin, 2010’daki büyüme performansı yüzde 54.Orka Group Ar-Ge ve üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ülkü Karahanlar da teknolojik araştırmaların sonuçlarının günlük hayatın en önemli parçalarından biri olan giysilere yansıdığını ifade ederek, “Gelecekte belki bilgisayarlara ihtiyaç duymayacağız. Bu ihtiyacı belki giysilerimizden karşılayacağız.” dedi. Koleksiyonda yer alan, kırışmayan “traveller takım elbise” özel ipliklerle dokundu. Anti stres tişörtler geliştiren grup, anti bakteriyel ve parfüm kokulu çoraplar üretirken, waterproof su itici takım ve ‘trenchcoat’lar sayesinde ise kişinin üzerine gelen su damlacıkları akıp gidecek. Soğuk havalarda vücut sıcaklığını koruyan thermolite giysiler, vücut ısısının sıcakta ve soğukta sabit kalmasını sağlayan thermocool ürünler, gümüş iyonunun sağlık verici etkisi ve vücut ısısını sabitlemesini bir araya getiren thermocool fresh ürünler ise grubun proje aşamasındaki teknolojik ürünlerini oluşturuyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir