Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Otomotiv Şirketlerinin 2013 Model Otomobilleri

Otomotiv Şirketlerinin 2013 Model Otomobilleri50 yeni model görücüye çıkacak

Kampanyalarla satışların oldukça hareketli geçtiği bugünlerde, şirketler bir taraftan da 2013 model yılına hazırlık yapıyor.  Ocak’tan itibaren 2013 model otomobilleri yollarda görmeye başlayacağız. 50’nin üzerinde model yıl içinde showroom’lardaki yerini alacak.

Otomotiv şirketleri aralık kampanyalarıyla yıl sonu satışlarını arttırmaya çalışırken, bir taraftan da yeni model yılına hazırlık yapıyor.

Bilindiği gibi yeni model yılı bu yıl ilk kez ocak ayında devreye girecek… Geçmişte ağustos ayından sonra başlayan yeni model yılı uygulaması artık ocak ayında başlayacak. 1 Ocak’tan itibaren yıl içinde bir araç hangi tarihte üretilirse o model yılına ait olacak.

Şurası kesin, önümüzdeki yıl şirketler için oldukça hareketli geçecek. 50’nin üzerinde model 2013’te showroom’lardaki yerini alacak.

İşte bu modellerin önde gelenleri…

Audi: Alman üreticinin yenilenen A3 modelinin 5 kapılı versiyonu A3 Sportback, 2013’ün ilk yansında Türkiye yollarında olacak. Yılın sonlarına doğru ise A3’ün Sedan versiyonunun gelmesi bekleniyor.

BMW: 2013 BMW açısından oldukça hareketli bir yıl olacak. 5 Seri-si’nin uzun versiyonu olan 520L, ilk çeyrekte yollarda olacak. İkinci çeyrekte ise 3 Serisi’nin station wagon versiyonu gelecek. 3 Serisi’nin 5 kapılı Gran Tourismo seçeneği de aynı tarihlerde ithal edilmeye başlanacak.

BMW, yeni 6 Serisi’nin 4 kapılı coupe modeli Gran Coupe’nin yanı sıra, 3 Serisi Coupe ve Cabrio’nun yerini alacak 4 Serisi’ni pazara sunulacak.

Chevrolet: Markanın A seg-mentindeki modeli Spark, mak-yajlanan versiyonuyla 2013 yılının başlarında Türkiye’de olacak. Küçük SUV sınıfındaki Trax ise, ilkbaharda yollara çıkmaya başlayacak.

Citroen: DS3’ün Cabrio seçeneğinin, önümüzdeki yılın ilkbaharında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Dacia: Yeni modellerle yepyeni bir kimliğe bürünen Dacia, önümüzdeki yıl yeni Dokker’ın yanı sıra Lodgy minivanını showroom’lara sokacak. Duster’ın makyajlı versiyonu da 2013’ün ikinci yansında gelecek.

Fiat: Küçük modeli Fiat 500’iin daha büyük ve fonksiyonel versiyonu olan 500L, 2013 yılında markanın Türkiye’deki en önemli yenilikleri arasında yerini alacak.
Ford: SUV sınıfında yer alan Kuga’nın yenilenen versiyonu, 2013 içinde satılmaya başlanacak. Fiesta’nın makyajlanan versiyonunun ön satışına başlayan Ford, yeni Transit Connect’i de yine 2013’te piyasaya sunacak.

Honda: Japon üreticinin yeni Ci-vic HB modeli, 1.6 litre dizel motorla donatılmış olarak 2013’ün ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. Yeni CR-V’nin ise, 1.6 litre dizel motorla, 2013’ün sonlarında yollarda olacak.

Hyundai: Güney Koreli üreticinin yeni yıldaki en önemli yeniliği ikinci nesil Santa Fe olacak. Araç, yılın ilk yansında satışa başlanacak.

  Kobi'lerde Bilgi Sistemleri ve ERP

Kia: Yeni pro cee’d, 2013 yılının ilk çeyreğinde Avrupa ile aynı zamanda Türkiye yollarına çıkacak.

Mazda: Tamamen yenilenen Mazda 6’nın, 2013’ün ilk çeyreğinde Türkiye yollarına çıkması bekleniyor.

Mercedes: Gelecek yıl A Seri-si’nin sedan versiyonu olan CIA ve onun SUV versiyonu GLA’yı yollarla buluşturacak.

Nissan: Juke modelinin Nismo versiyonu ikinci çeyrekte satışa sunmaya hazırlanırken, yeni Note de beklenen yenilikler arasında.

Opel: Alman üreticinin 2013’teki en önemli yeniliği, mart ayında 1.2 İt benzinli motorla satışa sunulması planlanan minik Adam modeli olacak.

Peugeot: Makyajlanan RCZ, 2013’ün ilk yansında, 208 GTÎ ise ikinci yarıda piyasaya çıkacak. Aynca 301’in yeni motor seçenekleri de gelecek.

Porsche: Lüks pazann önemli isimlerinden olan Porsche, ocak ayında Cayenne S Diesel’i, mart ayında ise Yeni Cayman / Yeni Cayman S’i satışa sunacak.

Land Rover: Land Rover’ın baştan aşağı yenilenen modeli Range Ro-ver’ın yollara çıkışı, 2013’ün ilk çeyreğinde gerçekleşecek.

Renault: 2013 Renault açısından oldukça heyecanlı bir yıl olacak. Makyajlanan Fluence, 2013 ilk çeyrekte satışa sunulacak. Benzer tarihlerde yeni Symbol de bayilerdeki yerini alacak. Yine Bursa’da üretilen tamamen yeni Clio Sport Tourer 2013’ün ilk çeyreğinde satılmaya başlanacak. Yılın ilk yarısı içinde yeni Scenic ve makyajlı Kangoo, elektrikli ZOE, makyajlı Lati-tude ve tamamen yeni Megane da müşterilere sunulacak.

Seat: Yeni Leon şubat ayında, yeni Toledo ise mart ayında satışa çıkacak.

Skoda: Yeni kompakt sedanı Ra-pid, mart ayında Türkiye yollanna çıkacak. Ayrıca en çok satan modeli Oc-tavia da tamamen yenilenmiş olarak satışa sunulacak.

Subaru: Markanın en popüler modeli olan Forester yenilenen yüzüyle yeni yılın ilk çeyreğinde gelecek.

Toyota: Tamamen yenilenen ikinci nesil Auris, 2013’ün ilk çeyreğini bekliyor. Türkiye’de üretilen yeni Ver-so da, benzer zamanlarda satışa sunulacak. Aynca tamamen yeni RAV 4’ün de gelecek yıl içinde satışa sunulması tekleniyor.

Volvo: Markanın yeni modeli V40, ocak ayından itibaren satışa sunuluyor. Ayrıca V40’m daha yüksek yapılı Cross Country versiyonu da aynı zamanlarda satışa sunulacak.

Volkswagen: 2012’nin son günlerinde Golf ve Beetle’ın tamamen yenilenmiş halini tüketicileriyle buluşturan Volkswagen, önümüzdeki yıl Sci-rocco’nun GTS 1.4 TSİ 160 hp DSG versiyonunu ikinci çeyrekte, Golf modelinin de R versiyonunu aralık ayında müşterilerine sunacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir