Anasayfa / Haberler / Özel ADSL şirketlerine elini veren kolunu kurtaramıyor mu?

Özel ADSL şirketlerine elini veren kolunu kurtaramıyor mu?Son yıllarda telekomünikasyon tekelinin bitmesinin ardından özel şirketler de bu sektörde hizmet vermeye başladı. Ancak bir biri ardına kampanya düzenleyerek müşterileri kendi bünyelerine çekerek ADSL ve telefon hizmeti veren bu şirketler hakkında şikayetler bitmiyor.

Hiçbir bürokratik işleme maruz kalmadan sadece tek bir telefon ve kapınıza getirdikleri sözleşmeye atacağınız bir imza hizmetlerinden yararlanabildiğiniz şirketlerden ayrılmaya kalkmanız ise neredeyse tam bir işkence halini alıyor.

Bunun en son örneği Türk.net firmasından geldi. ADSL internet kampanyasından yararlanmak üzere internet hizmetini Türk.net’e transfer eden Ayşe Aynur Ö. adlı vatandaş hizmetlerinden memnun olmadığı firmadan ayrılamadığından yakınıyor.
ADSL bağlantısının söz konusu firmaya aktarıldığı günden itibaren sık sık kesilen internet bağlantının yanı sıra girilemeyen internet sitelerinden bunalan Ayşe Hanım, telefon hizmetinin de söz konusu Türk.net firmasına aktarıldığını öğrendiğinde bunu nedenini sormak için müşteri hizmetlerini aradığında kendisine “8 aylık indirim kampanyasından yararlanmak için her iki hizmete de abone olunması gerektiği ve söz konusu durumun imza attığı abonelik sözleşmesinde yazdığını” söylenerek, bu hizmetleri iptal ettirmek için kendilerine dilekçe ile başvurulması gerektiği anlatılmış. İnternet ve telefon hizmetinin iptal edilmesi için dilekçesini Türk.net’e gönderen mağdur Ayşe Hanım, bir iki gün içinde onay için kendisinin telefonla aranacağının bildirilmesine rağmen aradan geçen günlere rağmen hiç bir ilginin kendisini aramadığını, bu süre içinde neden hizmetlerin iptal edilmediğini ve internetin neden bu kadar problemli olduğunu sormak için defaatle Türk.net’in müşteri hizmetlerini aradığında ise yetkilileri tarafından “sabırlı olması” telkininde bulunulduğunu söylediklerini belirtti. Ayşe Hanım, önceleri tatlı dil ve güzel sözlerle hiç bir bürokratik işlemlere maruz kalmadan geçtikleri Türk.net’ten şu ana kadar ayrılamadıklarını, sık sık kesilen internete katlanmak ve şu anda bedava kullanabilecekleri telefon hizmetine para ödemek zorunda kaldıklarını da ifade etti.

  Çeşme'yi geçen yıl 643 bin turist ziyaret etti

zaman
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir