Anasayfa / Şirket Haberleri / Özyeğin Üniversitesi pilot yetiştirecek

Özyeğin Üniversitesi pilot yetiştirecekÖzyeğin Üniversitesi, ‘Pilot Eğitimi Lisans Programı’nı başlattı. Anadolu Yıldızlan Uçuş Okulu (AYJET) ortaklığıyla eğitimlerini teoriden pratiğe taşıyacak olan program ile sektördeki mevcut pilot ihtiyacı karşılanacak. Ulusal ve uluslararası havacılık şirketlerinde görev yapacak pilotlar yetiştirecek olan Ozyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı’na 60 genç yetenek kabul edilecek. Program 13 de yabancı öğrenci alınacak. Ozyeğin Üniversitesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesinde geçtiğimiz yıl da ‘Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Lisans Programım açmıştı.
İlk öğrencilerini 2012-2013 akademik öğrenim yılında alacak ve eğitim dili İngilizce olacak 4 yıllık ÖzÜ Pilot Eğitimi Lisans Programında teorik yer dersleri, akademik dersler ve seçmeli dersler Ozyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı akademisyenleri tarafından verilecek. Programdaki uygulamalı uçuş eğitimleri ise AYJET uçuş öğretmenleri ve deneyimli kaptan pilotları tarafından verilecek. Ozyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Ozyeğin, “Geçtiğimiz yıl açtığımız Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve bu yıl açılan Pilot Eğitimi Lisans Programlarıyla önümüzdeki 5 yıl içerisinde havacılık sisteminin yapısını ve diğer sektörler ile ilişkilerini analiz edebilen, sektörle ilgili ulusal ve uluslararası düzenleme ve uygulamalara hakim, yönetici pozisyonunun gerektirdiği yönetim bilgisinin yanı sıra havacılık altyapısı ile tam donanımlı mezunlarımız konusu nitelikli insan kaynağı ihtiyacını tamamlayacaklardır” dedi.

  Mesa Mesken, Polonya'nın başkenti Varşova'da kendi arsalarında konut inşa ediyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir