Kültür Sanat

PACE Çocuk Sanat Merkezi, Geri Dönüşümlü Heykel Projesi

PACE Çocuk Sanat Merkezi

Geri Dönüşümlü atıklardan temiz bir İstanbul yaratacak.
İstanbul’un “Geri Dönüşümlü” atıkları tüm çocukların ve gençlerin yaratıcı dokunuşlarıyla sanata dönüşecek.

PACE Çocuk Sanat Merkezi, Geri Dönüşümlü atıklardan temiz bir İstanbul yaratacak. Geri Dönüşümlü Heykel projesinin hayata geçmesinde öncülük eden Pace Çocuk Sanat Merkezi yetkilisi, sanatçı N. Barış Karayazgan, atıkların gerektiği gibi ayrıştırılarak geri dönüştürülmediği ve bu bilinci yeteri kadar kazanılmadığı düşüncesiyle sosyal sorumluluk adına hareket ettiklerini belirtiyor.Şimdi harekete geçme, bir şeyler yapma ve bir şeyleri değiştirme zamanı. Bu projeyi hayata geçirmek için en etkili ve uzun vadeli yöntemin ise çocukların ve gençlerin bilinçlendirilmesi ile başlayacağına inanıyor.

PACE Çocuk Sanat Merkezi tarafından öncelikle İstanbul’da 39 semtte uygulanacak sanatsal etkinlik çok büyük ilgi görecek. Sanatsal, çevresel, sosyal ve kültürel bir çözüm olarak ilerlenen bu projenin ana teması “Geri Dönüşümlü Heykel” çalışması, geniş katılımlı ve devamlı uygulamalar ile gerekli bilinçlendirme sağlanarak, topluma büyük bir katkı sağlayacak.

PACE Çocuk Sanat Merkezi, Geri Dönüşümlü Heykel projesinde ise; plastik atıklardan oluşan materyaller ile çok boyutlu sanatsal uygulamalar yapılacak.
Çalışmaların son aşamasında ise; sergilenen eserler toplanarak, ilgili belediyelerin geri dönüşüm merkezlerine gönderilmesi ile sosyal sorumluluk bilinçli ile geri kazandırılmış olacak. Toplumun bilinçlenmesi konusunda sanatın ne kadar efektif olduğunu sergileyecek.

Detaylı Bilgi ve Görsel için:
Emel Ercan İslamoğlu
Emel Ercan İletişim Danışmanlığı
PACE Çocuk Sanat Merkezi Basın Danışmanı
(0542) 342 36 35
emel@emelercan.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu