Anasayfa / Teknoloji / Panasonic Convention 2011

Panasonic Convention 2011
Panasonic Viera GT30

Tüketicilere sunacağı en son yenilikleri her yıl Avrupa’nın farklı kentlerinde büyük çaplı bir fuarla duyuran Panasonic, 2011 yılında piyasaya sunacağı ürün ve teknolojilerini 14 – 18 Şubat tarihleri arasında Londra’da gerçekleştirilen Panasonic Convention 2011’de gün yüzüne çıkardı.

2012 Londra Olimpiyatlarında birçok spor karşılaşmasının yapılacağı ExCel London kongre merkezinde düzenlenen Panasonic Convention 2011, ziyaretçilerini VIERA, HOME AV, 3D Alanı ve Dijital Görüntüleme şeklinde ayrılan büyük bölümlerde ağırladı. Fuarda Panasonic’in 3D, televizyon, evlencesi, ses sistemleri gibi ürün ve teknolojilerin en son örnekleri ve 2011’de 10. yılını kutlayan Panasonic Lumix dijital fotoğraf makinelerinin en yeni modelleri tüm teknik ayrıntılarıyla birlikte dünyayla paylaşıldı.

Panasonic’in tüketiciler arasında heyecan yaratan yeni ürün ve teknolojilerinden öne çıkanlar ise şöyle

Panasonic’in 2011 VIERA TV ürün yelpazesi
Hem 3D hem de 2D içerikler için benzerlerinin ötesinde bir görüntü kalitesi ve enerji tasarrufu sağlayan Panasonic VIERA televizyonlar, 2011 yılında tüketicilerin karşısına 14 adet yeni 3D ve LED televizyon modeliyle çıkacak. Panasonic’in farklı tüketici taleplerini dikkate alarak çok geniş bir ekran boyutu çeşitliliğinde piyasaya süreceği LED ve plazma televizyonlar NeoPlasma ve IPS Alpha panel teknolojileri ile donanmış olacak. Bu teknolojiler tüm izleme açılarından aynı netlikte görüntülerin sunulmasını sağlarken güç tüketimini de önemli ölçüde azaltarak enerji tasarrufu yapılmasına imkan tanıyor. Bu yeni modeller arasında VT30, GT30 ve ST30 NeoPlasma 3D televizyonlarla birlikte DT35 ve DT30 serisi 3D LED televizyonlar yer alıyor.

Panasonic’ten yenilikçi bir IPTV servisi: VIERA Connect
Araştırma şirketlerinin elde ettiği verilere göre IPTV özelliğinin düz panelli televizyonlardaki talep payının 2012 yılı itibarıyla %70 oranına ulaşması bekleniyor. Panasonic’in bulut tabanlı yeni internet televizyon servisi VIERA Connect sağlık, fitness ve interaktif oyun gibi zengin deneyimler sunuyor. Platformun açılmasıyla birlikte Panasonic, Akıllı Televizyon konseptine uygun servis ve uygulamaları daha da ileri bir boyuta taşıyacak.

Panasonic Lumix dijital fotoğraf makineleri
2011’de 10. yılını kutlayan ve fotoğrafçılığı her yaştan kullanıcı için son derece kolay ve zahmetsiz bir eğlenceye dönüştüren Panasonic Lumix dijital fotoğraf makinelerinin en son modelleri Panasonic Convention 2011’in en çok dikkat çeken sürprizleri arasında yer alıyor. Dünyanın en küçük ve en hafif değiştirilebilir lens özellikli sistem fotoğraf makinesi Panasonic Lumix GF2, seyahat tutkunlarının gittikleri her yerden göz alıcı fotoğraflarla ayrılmalarını sağlayan Panasonic Lumix TZ20 ve maceracı ruhların en gözde yol arkadaşı Panasonic Lumix FT3, 2011 yılında fotoğrafseverlerle buluşacak olan en yeni Lumix modelleri.Opsiyonel çevrim lensi ile anında bir 3D kameraya dönüşen yeni Panasonic video kameraları
Panasonic TM900, HS900 ve SD900 video kameralarından oluşan yeni 900 serisi HD video kameralar opsiyonel 3D çevrim lensi ile birer 3D kameraya dönüşüyor. Tamamı Gelişmiş 3MOS sistemine sahip olan bu kameralar Panasonic’in uzun yıllardır takipçilerine sunduğu en iyi görüntü kalitesini 2011’de geliştirilmiş teknolojilerle yeni boyutlara ulaştırıyor. 900 serisinin dışında Panasonic’in Crystal Engine Pro özelliği sayesinde düşük ışık şartlarında bile mükemmel HD videolar çekilmesini sağlayan yeni S90 video kamerası da Panasonic Convention’da tanıtılan bir başka sürpriz.

6 yeni sinema sistemi, Skype uyumlu Blu-ray oynatıcılar, 5 yeni kompakt stereo sistemi ve soundbar ev sinema sistemi ev eğlencesini doruğa çıkarıyor
Panasonic’in 2011 model ev sinema sistemleri ile yepyeni 3D filmler izlenebiliyor, sahip olunan DVD film koleksiyonu 3D’ye dönüştürülerek izlenebiliyor ve Skype ile görüntülü konuşma imkanı sunuyor. Panasonic BTT775, BTT770, BTT370, BTT362, BTT270, BTT262 ev sinema sistemlerinin tamamı Panasonic Convention 2011’de tanıtıldı.

Panasonic’in 2011’de tüketicilerle buluşturacağı yeni BDT310, BDT210, BDT110 ve BDT111 Blu-ray oynatıcıları ise 2D’den 3D’ye dönüştürme, 3D efekt kontrolü, iPhone’u uzaktan kumanda olarak kullanma ve düşük güç tüketimi gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Panasonic HTB520 soundbar, ses sistemi ile televizyon arasındaki kablo kirliliğine son verirken izleyiciyi sarıp sarmalayan seslerini pratik kullanım özellikleriyle buluşturan 5 adet yeni kompakt stereo ses sistemi de ev sineması meraklılarını 2011 yılında da etkilemeyi sürdürecek.

Panasonic Hakkında:

Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2010 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir