Anasayfa / Turizm ve Tatil / Patronlar Bu Yaz Tatile Nereye Gidecek

Patronlar Bu Yaz Tatile Nereye GidecekPatronlar Bu Yaz Tatile Nereye Gidecek

Tatil süresi için cevap “15 gün ve aralıklarla yapacağım” olurken şekli içinse “Tekne ve denizle iç içe” diyenler çoğunlukta I Patronlar kısa ve aralıklı tatilleri için “Patron olmanın bedeli de bu” diyor ama çalışanlarının daha uzun süre tatil yapmasından herhangi bir rahatsızlık duymadıklarını belirtiyor. İş seyahatlerini fırsata çevirerek süreyi 1-2 gün uzatanlar da var.

Ahmet Zorlu
1 hafta adaya gideceğim
Zorlu Grubu’nun patronu Ahmet Zorlu toplu izin kullanmayı tercih etmeyen patronlardan. Bir kerede 15 gün tatile çıkmaktansa hafta sonlarını kendisine ayırmayı tercih ediyor. Bu yıl belki, en fazla 1 hafta izin kullanıp adaya gideceğinin altını çizen Zorlu, “Bizim işlerimiz çok yoğun. Öyle uzun soluklu tatillere fırsatımız olmuyor. Çalışanlarımızdan daha az izin kullanıyoruz. Onlar çalışma şartlarına ve yasanın verdiği süreye göre izinlerini kullanıyorlar. Daha az tatil yapıyor olmak da beni rahatsız etmiyor.Patron olunca her şey mübah.”

Hamdi AKIN
Yaşlanıyoruz tatilsiz olmaz
TAV’ın patronu Hamdi Akın oldukça yoğun bir yıl geçirdi ve bu yıl İDO’nun yeni sahibi oldu. Her yıl tatil kullanamasa da bu yıl tatil kullanacağını dile getiren Akın, “Bu yaz kendim için 15 gün ayırdım. Londra’ya gideceğim. Biraz da tekne tatili yapacağım” diyor. Son iki yıldır yaz tatillerinde izin kullanmak konusunda daha dikkatli olduğunu dile getiren Hamdi Akın, bunu şöyle açıkladı: “Daha önce sosyal durum bu kadar iyi değildi. Bir de yaşlanıyoruz. Bundan sonra ben de her yıl tatilimi yapmak istiyorum.”
Aziz Torun
Patronluğun bedeli tatilsizlik
Torunlar GYO’nun Başkanı Aziz Torun’un “Her yıl mutlaka izin kullanırım” diye bir adeti yok. Fırsat buldukça 2’şer 3’er günlük tatillerle dinlenmeye çalışıyor. “Patronluğun bedeli bu” diyen Torun şöyle devam etti: “Toplarsak senede 8-10 günü kendime ayırıyorum. Şirkette en kısa tatil yapan benim.

  Yılbaşında Kayak Merkezleri

Çalışanların tatili patronu mutlu eder
Bekir Boydak
Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak bu yaz toplamda 10-15 gün arasında tatil yapacağını söylüyor. Her yıl kısa tatiller yaptığını, tatilini kesintisiz yapmadığını ifade eden Boydak şöyle devam etti: “Biz kısa tatil yapsak da çalışanlarımız tüm tatil haklarını kullanabiliyorlar.

Her yıl bir hafta doğa tatili yaparım
Süleyman ORAKÇIOĞLU
Orka Group Başkanı Süleyman Orakçıoğlu da çok fazla tatil yapamayan patronlardan. Yaz aylarında genellikle işle tatili birleştirdiğini, iş gezilerini 1-2 gün uzatarak kendisine vakit ayırdığını ifade eden Orakçıoğlu, “1 hafta da Türkiye’de tatil yapıyorum. Türkiye’deyken doğa tatillerini seviyorum. Datça, Palamutbükü Olympos’a gidiyorum. 1-2 günlük tatillerde de Çeşme’yi tercih ediyorum” dedi.

Kızıyla yine İtalya’ya gidecek
Sinan Öncel
Twigy’nin patronu Sinan Öncel deniz tatili yapmasa da kızı Lara ile tatil için her yıl ilginç şehirler seçiyor. Yakın olduğu için daha çok İtalya’ya gittiklerini dile getiren Öncel, “Daha önce Disneyland’in su versiyonu Gardaland’e, geçen yıl da Roma’ya gittik. Bu yıl da Roma ve Sicilya’da bir tatil düşünüyorum. Lara’nın seveceği yerleri seçmeye özen gösteriyorum” dedi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Küçükköy (yeniçarohori) beldesi turist akınına uğruyor

BALIKESİR’İN Ayvalık ilçesinin merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta şirin bir belde Yeniçarohori. Eskiden Ayvalık ilçesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir